Naujienos

 Priėmimas į mokyklą rugpjūčio 20 d. 10 val. Plačiau skaitykite ČIA

 

Gegužės 27 dieną  3-4 klasės mokiniai pasitiko vasarą.  Klasės draugo Povilo mamos buvo pakviesti į kavinę ,,MENIU2’’,  kur vaišinosi gardžiais patiekalais bei gira. Vėliau visi išskubėjo į greta esantį miesto parką. Čia mokiniai kartu su auklėtojomis bei klasės mokytoja svajojo, žaidė įvairiausius žaidimus, ieškojo lobio. Visų nuotaika buvo puiki.  

        

Mūsų mokykla įsitraukė į projektą „Aš už Lietuvą“, kurio idėja – padovanoti gerą darbą savo šaliai ir taip drauge kurti šaunesnę Lietuvą. Savo pažadą ištesėjome, pakvietę moksleivius atvykti į mūsų mokyklą ir dalyvauti siūlomose sveikatinimo veiklose. Pas mus svečiavosi grupelė Šiaulių „Rasos“ progimnazijos mokinukų, kurie turėjo galimybę sveikai ir fiziškai aktyviai praleisti pusdienį mūsų mokykloje, pasimokyti pratimų, kurie koreguoja laikyseną. Vaikai, vadovaujami mokyklos savanorių aštuntokų ir devintokų bei gydomosios kūno kultūros mokytojų, atliko pratimus su gimnastikos lazdomis, kamuoliais, sportavo su  treniruokliais. Vėliau visi atsigaivino mokyklos baseine. Čia plaukimo mokytoja pamokė taisyklingo kvėpavimo, mankštos pratimų vandenyje. Mokinukai išbandė ir „relakso“ kabineto malonumus bei mėgavosi deguonies kokteiliu.  Mūsų svečiai liko patenkinti viešnage, o kai kas išreiškė net norą mokytis sanatorinėje mokykloje.

 

 

             Visus visus: mokytojus, auklėtojus, mokyklos darbuotojus, mokinius ir jų tėvelius maloniai kviečiame į mokslo metų pabaigimo ir dešimtokų išleistuvių šventę! Ji vyks š.m. birželio 3 d. (penktadienį) 13 val. mokyklos aktų salėje.

Gegužės 19 dieną dalyvavome Respublikinėje specialiųjų mokyklų konferencijoje „Gamtos atradimai vaiko akimis“. Šventės pagrindinė idėja buvo paskatinti moksleivių domėjimąsi mus supančia gamta, atkreipti dėmesį į vis aktualesnį gamtos saugojimą ir puoselėjimą. Konferencijos  metu buvo ne tik skaitomi pranešimai, pristatomi visus metus rengti pasirodymai, tačiau ir renkamas gražiausias inkilas. Mūsų mokyklą atstovavo 7 klasės mokinės Viktorija Stonytė ir Iveta Purytė, kurias parengė mokytoja Dainė Bagdonaitė. Jos skaitė pranešimą „Varnų šeimynėlė“. Konferencijos dalyvius smagia daina apie paukščių turgų pradžiugino mūsų mokyklos 5-7 klasių mokinių vokalinis ansamblis. Renginiui buvo pasirinkta unikali vieta – Šiaulių universiteto botanikos sodas, kuris pamalonino visus susirinkusius ne tik išpuoselėta aplinka, tačiau ir pavasarišku oru. Iš konferencijos grįžome su padėkomis, kupini geros nuotaikos ir puikių įspūdžių.

Stropiausių, aktyviausių, labiausiai besistengiančių, nei mokytojams, nei auklėtojoms didelių bėdų nepridariusių J moksleivių šių mokslo metų pabaigoje laukė prizas – kelionė į Vilnių! (Mokiniai buvo atrinkti pagal mokytojų skiriamus balus: kas surinko daugiausia balų, tas ir pateko į geriausiųjų grupelę.)

Išvykome ūkanotą gegužės 18 dienos rytą. Autobuse sklido pokalbiai ir dainos trimis kalbomis. Vilniuje pirmiausia nuvykome į Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre (NFTMC) vykstančią parodą „Accelerating Science“. Parodos plakatai, interaktyvios instaliacijos, filmukai papasakojo Visatos atsiradimo istoriją, pristatė pasaulyje didžiausiame dalelių greitintuve vykdomus eksperimentus, leido pamatyti, kuo ypatingos neįžiūrimos dalelės. Parodą sudarė penkios zonos: Didžiojo sprogimo erdvė, kurioje pasakojama Visatos istorija; dalelių zona, demonstruojanti materijos sandarą; fundamentaliųjų mokslų reikšmės erdvė, pristatanti šių dienų technologijas nulėmusius atradimus; CERN tyrimų zona, atskleidžianti, kaip vykdomi tyrimai Didžiajame hadronų greitintuve; paslapties zona, pasakojanti apie materijos ir Visatos paslaptis.

Po parodos nuskubėjome į Valstybės pažinimo centrą, kuris įrengtas LR Prezidentūros rūmų ansamblyje. Valstybės pažinimo centre veikia nuolatinė ekspozicija, supažindinanti su esminiais valstybės elementais: teritorija, gyventojais, valstybės institucijomis ir jų funkcijomis. Ekspozicija leido suprasti ir tai, kaip kiekvienas pilietis gali aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime. Paroda yra interaktyvi: kiekvienas mokinys gavo planšetę, padėjusią susirasti daug įdomios informacijos.

Vėliau mokiniai laisvu laiku pasirinko veiklą pagal savo interesus: aplankė Gedimino pilį, pasivaikščiojo Bernardinų sode, pasistiprino picerijoje, žaidė biliardą.

Grįždami namo „užsukome“ į „zoologijos sodą“: pro autobuso langą pamatėme dešimt stirnų ir vieną kiškį.

Lina ir Sigita

3 – 4 klasės mokiniai vyko į „Aušros“ muziejų, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Daraktorinė mokykla“. Mokiniai sužinojo apie spaudos draudimo laikotarpyje (1864–1904 m.) Lietuvoje veikusias daraktorines (slaptąsias lietuviškas) mokyklas. Susipažino kokios buvo mokymosi sąlygos, mokymo priemonės, dėstomi dalykai, kaip dirbo ir gyveno daraktoriai. Per pratybas moksleiviai galėjo pabandyti parašyti žąsies plunksnomis ant medinių lentelių ar medinėmis arba metalinėmis lazdelėmis ant vaško lentelių.

Septintokai ir šeštokai, lydimi auklėtojų Giedrės ir Aušros, lankėsi Angelų muziejuje, kuris įsikūręs miesto laikraščio „Šiaulių naujienos“ pastato trečiame aukšte. Muziejus veikia nuo 2014 metų ir yra nevalstybinis. Jame eksponuojama daugiau kaip dešimt metų rinkta privati Ryčio Milkinito angelų kolekcija. Muziejau darbuotojas papasakojo, jog viskas prasidėjo nuo dar vaikystėje senelio dovanoto porcelianinio angelo – dabar jau nudaužtu sparneliu, bet užimančiu garbingą vietą vienoje iš ekspozicijos vitrinų. Šiuo metu muziejaus ekspoziciją sudaro 495 medinės, stiklinės, molinės, porcelianinės angelų skulptūrėlės iš 29 pasaulio šalių. Dalis eksponatų skaičiuoja jau ne vieną savo gyvavimo dešimtmetį. Muziejuje eksponuojamos ir Angelo muziejaus įkūrėjo Ryčio Milkinto, šiuo metu jauniausio Lietuvos tautodailininko, medžio skulptūros. Įdomu, kad eksponatus buvo galima ne tik stebėti, bet ir liesti. Iš muziejaus išėjome pasikrovę gėrio, grožio ir ramybės.

Gegužės mėn. 3 - 4 klasės mokiniai dalyvavo V respublikiniame mokinių teatrų festivalyje „Saulės skraistė“, kuriame pristatė vaidinimą „Vabaliukų šalyje“. Vaidinimą parengė mokytojos A.Karbauskaitė ir L.Navikienė. Mokiniai stebėjo kitų mokyklos mokinių vaidinimus, parodė savo vaidinimą, bendravo su kitų mokyklų mokiniais, dalijosi savo įspūdžiais ir patyrė daug džiugių akimirkų.

 

Šiaulių sanatorinės mokyklos moksleivių vizitas dienraščio „Šiaulių naujienos“ redakcijoje

Susipažįstant su įvairiomis užimtumo sritimis, profesijų ypatumais ir karjeros galimybėmis didėja profesinė motyvacija, tad geriau sekasi planuoti būsimą karjerą. Mokiniai pažintinių vizitų metu įmonėse ar organizacijose pabendravę su tam tikrų profesijų atstovais gali geriau pažinti save ir darbo pasaulį. Tad Šiaulių sanatorinės mokyklos moksleivius į dienraščio „Šiaulių naujienos“ redakciją palydėjo mokytojos Giedrė Gabšienė ir Aušra Navickienė. Vyriausioji dienraščio redaktorė Romualda Urbonavičiūtė svečiams aprodė redakciją, supažindino su darbuotojais ir žurnalistinio darbo ypatumais. Moksleiviai sužinojo apie kasdienius iššūkius, su kuriais susiduria žurnalistai bei apie savybes ir įgūdžius, kuriuos būtina turėti norint dirbti naujienų pasaulyje.

Mūsų buvę mokiniai sugrįžta

Džiugu, kad buvę mokiniai nepamiršta savo mokyklos. Šią savaitę mokykloje apsilankė, savo sėkmėmis, prisiminimais dalijosi buvę mokyklos mokiniai Jūratė Židonienė ir Gediminas Šarkanas.  Bendraujant su buvusiais mokiniais nuolat girdėjome žodžius - "aš čia mokiausi", "labai padėjo įveikti nugaros skausmus plaukimas, gydomoji mankšta", "mes čia gyvenome", "buvome labai draugiški"... Laikas valgant Gedimino dovanotą tortą nunešė mokyklos darbuotojus prisiminimų takais ir takeliais. Ačiū, kad apsilankėte savo mokykloje. Iki kito karto.

          Saulėta gegužės mėnesio rytą devintos klasės savanorės Fausta, Žiedūnė ir Aneta sukvietė visus vaikus į mankštą mokyklos kieme. Prie mokinių prisijungė ir keletas mokytojų. Smagu buvo atlikti pratimus su nuotaikinga muzika ir draugų būryje. Pabaigus mankštą dar žaidėme žaidimą, kuris reikalavo greitos reakcijos ir vikrumo. Ačiū merginoms už šaunią iniciatyvą!

          9 ir 10 klasės mokiniai turėjo pažintinį profesinio veiklinimo vizitą į „Vilmers“ baldų gamyklą. Tai dar pakankamai nauja moderni įmonė, kurioje dirba 250 talentingų baldų specialistų. Čia gaminami skandinaviško tipo baldai, kurie eksportuojami į daugelį Europos šalių. Mokiniai pamatė gamybos procesą, susipažino su baldininko profesija, pabendravo su įmonėje dirbančiais specialistais.

        

2016 m. gegužės 10 d. šeštos klasės mokiniai ir auklėtojos: Giedrė ir Jovita, vyko į ekskursiją po Naisius. Mokiniai ir auklėtojos aplankė Baltų dievų, Inkilų, Baltų žolynų, Naisių žemės istorijos muziejus. Pasisėmė energijos ant Alkos kalno, grožėjomės didelėmis ąžuolinėmis dievų skulptūromis, Baltų arena. Lankėmės Žemaitukų žirgyne kur susipažinome su tūkstantmete jų istorija, grožėjomės savito temperamento žirgais.

 

          Nuo 2014 metų rugsėjo mėn. Šiaulių sanatorinė mokykla  prisijungusi prie profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?“.

Gegužės 5 d. Mūsų mokyklos devintokai ir dešimtokai lankėsi Šiaulių VMI.

Moksleivius pasitiko ir apie šią instituciją papasakojo vyresnioji patarėja Elona Limantienė.

Su moksleiviais maloniai bendravo inspekcijos viršininkė. Mokiniai išklausė paskaitą apie mokesčius ir jų administravimą.

Balandžio 23 - 29 dienomis vyko 16 nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė.

         Mokyklos bibliotekininkė G. Čerkauskienė  ir mokytoja  L. Navikienė  supažindino 3 – 4 klasės mokinius su bibliotekos kampeliais, seniausiomis ir naujausiomis knygomis. Pristatė šių metų knygų penketuką, kurias labiausiai skaito Lietuvos vaikai. Viena iš šių knygų  - R. Savickytės  „Adelės dienoraštis“, kuri yra mokyklos bibliotekoje.  Mokiniai pristatė savo įdomiausias skaitomas knygas, kurias rekomendavo perskaityti klasės mokiniams. Mokiniai susidomėjo naujomis knygomis, enciklopedijomis  ir nusprendė  dažniau lankytis mokyklos bibliotekoje.

Sušilus pavasario orams, mokyklos lauko erdves tradiciškai papuošė auklėtojų ir mokinių darbai iš gamtinių medžiagų.  Žemės mėnesio renginių ciklą užbaigė Žemės meno pleneras. Plenero tikslas – įtraukti moksleivius į aktyvią kūrybinę aplinkos puošimo veiklą, skatinant aplinkosaugines idėjas. Vienas iš plenero darbų reikalavimų – kūrinys turi integruotis į natūralų kraštovaizdį ir jį papildyti. Plenere, koordinuojamame auklėtojo Sigito Burneckio, dalyvavo beveik visos klasės.  Sukurti darbai papuošė ir pagyvino mokyklos gamtinę aplinką.

Devintos klasės mokinė Aneta Jakubonytė šiemet pradėjo lankyti japonų kalbos pamokas Šiaulių universitete, kur susipažino su mokytoja-studente Rina Nagai iš Japonijos. Pakviesta Rina mielai sutiko pasisvečiuoti mūsų mokykloje. Ji apsilankė balandžio 28 dieną devintų ir dešimtos klasių anglų kalbos pamokose. Šiuo metu Rina studijuoja Šiaulių universitete pagal Erasmus studentų mainų programą. Rina pristatė Japoniją, jos kultūrą, parodė video, bendravo su mokiniais, o po pamokų pasisėmė įspūdžių stebėdama mokinių plaukimo varžybas.

Balandžio 28 dieną Šiaulių „Rasos“ progimnazijoje vyko respublikinė metodinė-praktinė mokytojų ir mokinių konferencija „Karjeros galimybės ir perspektyvos: svajoju, planuoju, veikiu“, kurioje dalyvavo ir mūsų mokyklos 6 klasės mokinė Rimantė Širvytė. Ji, kartu su klasės vadove I. Grabauskiene, parengė stendinį pranešimą apie Šiaulių miesto garbės pilietį Stasį Gliaudį. Prieš rengiant pranešimą Rimantė su klasės draugėmis ir vadove apsilankė Šiaulių universitete Stasio Gliaudžio vardo gamtos muziejuje, kur ne tik apžiūrėjo gausią ekspoziciją, bet ir turėjo įdomų pokalbį su žymiausiu miesto gamtininku apie jo vaikystę, profesinį kelią, atliktus tyrimus ir visuomeninę veiklą.

         Balandžio 28 d. po pamokų visi rinkosi į mūsų mokyklos baseiną, kur vyko tradicinis renginys „Vandens purslai“. Mokiniai su dideliu noru dalyvavo šioje plaukimo fiestoje.  Renginį pradėjo mokyklos vaikinų, merginų komanda menine plaukimo su kamuoliukais programa. Po to vyko labai daug azarto, emocijų sukėlę estafetiniai bei asmeniniai plaukimai. Estafetiniame plaukime didžiausia konkurencinė kova vyko tarp 9b, 7 ir 10 klasių komandų. Lyderiais tapo 9B klasės komanda (Aneta Jakubonytė, Mantas Miniotas, Dovydas Kubilius, Kostas Bobrevičius). Na, o asmeniniuose plaukimuose vieni kitiems nenusileido tiek jaunesnių, tiek vyresnių plaukimo grupių dalyviai. Jaunesniųjų amžiaus grupėje lyderė tarp mergaičių - Julija Muravjova (6 kl.), tarp berniukų - Ernestas Baguslavskij (6 kl.). Vyresniųjų amžiaus grupėje merginų tarpe lyderė – Lėja Rudokaitė (8 kl.), vaikinų tarpe lyderiu tapo Saulius Pilipūnas (10 kl.). Visiems  meninės programos, estafetinio ir asmeninių plaukimų dalyviams didelis ačiū. Manome, kad kitais metais  bus dar daugiau norinčiųjų dalyvauti šiame renginyje.

Balandžio 27 d. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Visiems svarbu atkreipti dėmesį į triukšmo poveikį žmogaus sveikatai, triukšmo prevencines priemones. Ta proga mokykloje visą savaitę vyko įvairios veiklos.

Balandžio 19 d. Šiaulių sanatorinėje mokykloje įvyko renginys skirtas prevencijai prieš triukšmą, kurį vedė studentai Vaida, Loreta ir Tomas, atliekantys praktiką mokykloje. Renginio metu mokiniai buvo supažindinami su klausa bei pagrindiniu jos organu ausimi. Buvo aiškinama, kaip įvairūs garsai pasiekia mūsų ausis. Vaida, Loreta ir Tomas su mokiniais atliko klausos testą „Kiek metų jūsų ausims". Salėje skambėjo įvairūs garsai ir buvo tiriama, kuriuos garsus girdime, o kurių ne. Žaidėme žaidimus “tylos karalius” ir “sugedęs telefonas”, tam, kad mokiniai pabūtų tyloje ir suprastų tylos esmę. Taip pat visą savaitę kiekvienoje klasėje pamokos metu buvo matuojamas decibelų skaičius. Šiuo būdu išsiaiškinome, kuri klasė triukšmingiausia. Renginio pabaigoje mokinių laukė diplomų įteikimas bei tyliausios klasės apdovanojimai.

Balandžio 27 d. iš pat ankstaus ryto mokyklos bendruomenę pasitiko ir sveikino „tylieji mimai“, kurie mandagiai kvietė visus norinčius parašyti, kas yra tyla, ką ji jiems reiškia. Kiekvieno kabineto durys buvo pažymėtos tylos ženklais ir išmintingomis sentencijomis apie tylą.

Akcija „Tylos stebuklinga versmė“ tęsėsi visą dieną, kviesdama praleisti šią dieną be skardaus mokyklos skambučio. Skambutį tą dieną „išleidome atostogų“. Pamokų metu, per pertraukas ir kitas veiklas raginome vieni kitus pabūti tylesniais ir ramesniais, nes tyla, anot Boriso Pasternako, padeda išgirsti save patį.

Nuo 2008 m. kasmet Lietuvoje organizuojama aplinkos tvarkymo akciją DAROM. Per aštuonerius veiklos metus akcijose dalyvavo daugiau, kaip 1 mln. žmonių, ir bendromis jėgomis surinko apie 35 000 t. atliekų. Valstybei šis judėjimas padėjo sutaupyti daugiau kaip 10 mln eurų.

Mūsų mokykla jau kelinti metai aktyviai prisijungia prie akcijos DAROM, kuria siekiama ugdyti visuomenės sąmoningumą ir atkreipti dėmesį į kasdien vis aktualesnes aplinkosaugos problemas, skatinti žmones susimąstyti apie savo veiksmų pasekmes, skatinti Lietuvos gyventojų ekologinį  mąstymą bei pilietiškumą.

Mūsų mokyklos mokiniai savanoriškai ir su gera nuotaika ne tik tvarkė priskirtą akcijos organizatorių teritoriją, bet ir tvarkingai į spalvingus maišus rūšiavo renkamas šiukšles. Ačiū visiems prisidėjusiems prie aplinkos švarinimo.

             Kiekvieną pavasarį tradiciškai Šiaulių specialiosios mokyklos pakviečia šiauliečius į koncertą, kuris vyksta Šiaulių kultūros centre. Šių metų koncerto pavadinimas -  „Ačiū, kad šalia esi“. Be mūsų mokyklos ansamblio ir solistės Rusnės Marijos Simonaitytės, vadovaujamų mokytojos Akvilės Greičiūnaitės -Rakickienės, koncerte dalyvavo Šiaulių logopedinio lopšelio – darželio ir logopedinės mokyklos, Petro Avižonio regos centro, „Ringuvos“ specialiosios mokyklos, Specialiojo ugdymo centro, Sutrikusios klausos vaikų ugdymo centro mažieji šokėjai ir dainininkai. Žiūrovai negailėjo plojimų jauniesiems atlikėjams ir jų vadovams. Dėkojame mūsų mokyklos dainininkams ir jų vadovei už puikų pasirodymą.

Kovo-balandžio mėn. mokykloje vyko tinklinio „Mesk, atmušk, pagauk“ turnyras. Organizuojant šį turnyrą siekėme ugdyti sveiką gyvenseną, fizines galias, judesių kultūrą, mokytis gražaus bendravimo, lavinti mokinių koordinaciją, taiklumą, mokytis ir tobulinti tinklinio žaidimo techniką, įdomiai praleisti laisvalaikį. Varžybos vyko įdomiai, aktyviai dalyvavo visų klasių komandos. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė finaliniai mokyklos rinktinės (6,7,8,9 kl.) ir dešimtokų susitikimai. Po įtemptų rungtynių, rezultatu 1 : 2, nugalėtojais tapo dešimtokų komanda. Žaidimas  suteikė daug gerų emocijų. Toks turnyras vyks dar ne vieną kartą.

          Mokykloje lankėsi Šiaulių visuomenės sveikatos biuro specialistė Gintarė Jasiulytė, kuri skaitė paskaitą apie erkes. Erkės tūno vaikų ūgio aukštyje. Taigi jiems ypač pavojingos. Vaikai sužinojo, jog erkės aktyvios nuo pavasario ligi rudens. Žiemą sulindusios į dirvožemį kraujasiurbės miega. Erkės minta krauju („valgo" kartą per sezoną), todėl pavasarį išlindusios pradeda ieškoti aukos - šiltakraujo gyvūno arba žmogaus.  Lektorė akcentavo, jog erkių namo gali parnešti ir lauke palakstęs šuo ar katė. Naminių gyvūnų parneštosios yra tos pačios erkės, kurios puola ir žmones. Ir jaunos, ir subrendusios erkės dažnai būna dviejų ligų platintojos. Tai Laimo ligos ir erkinio encefalito. Šiomis ligomis galima užsikrėsti ne tik įkandus erkei, bet ir išgėrus nevirinto karvės ar ožkos pieno. Mokiniai įdėmiai klausėsi apie pasireiškiančius šių ligų simptomus. Šiaulių visuomenės sveikatos biuro specialistė paaiškino, kaip taisyklingai išimama iš kūno įsisiurbusi erkė. Lektorė aptarė, kaip reikėtų rengtis einat į mišką, kad greičiau pastebėtume šį smulkų voragyvį. Ji mokiniams paaiškino, kad nuo erkinio encefalito gali apsaugoti tik skiepai. Mokiniai įdėmiai klausėsi lektorės ir paskaitos pabaigoje puikiai atsakinėjo į visus pateiktus klausimus apie erkes.

        

Balandžio 12 d. mokykloje koncertavo S. Sondeckio menų gimnazijos mokiniai. Džiugu, kad koncerte dalyvavo ir buvusi mūsų mokyklos mokinė Baikauskytė bei aštuntokė Fausta-Elzbieta Pratkelytė  Nuotaikingą koncertą paįvairino mokytojos Nijolės Vaičiulienės pasakojimas apie menų gimnaziją ir galimybę joje mokytis, o kartu ir  muzikuoti ar piešti. Vaikai ne tik atidžiai klausėsi kūrinių, žavėjosi mažosios šokėjos flamenko šokiu, bet ir aktyviai atsakinėjo į užduodamus klausimus apie menų gimnaziją, sprendė muzikines užduotis.  Po koncerto tiek atlikėjai, tiek klausytojai vaišinosi saldainiais.

Nuo 2014 metų rugsėjo mėn. Šiaulių sanatorinė mokykla  prisijungusi prie profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?“.

Šių metų balandžio 6 ir 8 dienomis aštuntos bei šeštos klasės mokiniai lankėsi Šiaulių apylinkės teisme, kur sužinojo apie teismų sistemą: kokių specialybių žmonės čia dirba, kokios nagrinėjamos bylos, kaip organizuojami teismo procesai. Vaikus maloniai pasitiko ir priėmė Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Nijolė Damulė. Teisėjai Vaidotas Narvidas bei Nerijus Masiulis mokiniams suprantama kalba paaiškino apie teismus ir teisę. Teisėjai ne tik papasakojo savo profesinį kelią, kaip mokėsi ir tapo teisininkais, bet, kad vaikai geriau suprastų, kaip vyksta teismo procesas, pasiūlė patiems mokiniams suvaidinti teismo posėdį.  Teisėjui padedant, proceso dalyviai atliko savo pasirinktus vaidmenis. Teismo posėdžių salėje į savo vietas atsisėdo teismo posėdžio sekretorė, prokurorė, advokatė, nukentėjusysis,  liudytojai,  kaltinamieji. Mokiniai modeliavo teisminę situaciją ir bandė teisiniu keliu spręsti konfliktą.  

Susitikimo metu jaunieji teismo lankytojai ne tik klausėsi teismo darbuotojų, modeliavo situacijas, bet ir pateikė nemažai klausimų teisėjams V. Narvidui ir N. Masiuliui bei teismo pirmininko  padėjėjai N. Damulei. Į mokyklą mokiniai grįžo pilni įspūdžių ir įdomių patirčių.

2016 metų balandžio 6 ir 7 dienomis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje Amerikos skaitykloje vyko netradicinės anglų kalbos pamokos, skirtos 9A, 9B ir 10 klasių mokiniams. Bibliotekininkė Roma Baristaitė papasakojo apie JAV istoriją, kultūrą, pakomentavo šalies žemėlapį. Pamokos dalyviai pateikė klausimų, drąsiai reiškė savo mintis, atsakydami į bibliotekininkės pateiktus klausimus ir atlikdami užduotis. Taigi, pasakojimas buvo derinamas su pokalbiu. Vėliau buvo žaidžiami su pamokos tema susiję stalo žaidimai. Apsilankymas netradicinėje mokymosi aplinkoje – Amerikos skaitykloje – mokiniams leido turiningai pakartoti tai, ką žino, pagilinti kalbines, geografines ir kitas savo žinias, įgyti naujų žinių, patobulinti komunikacinius gebėjimus, gerai praleisti laiką. Plačiau...

          Balnadžio 6 dieną 5 – 7 klasių mokiniai su savo auklėtojais susirinko į mokyklos aktų salę. Juos direktoriaus pavaduotoja I. Grabauskienė, mokytojai D. Bagdonaitė ir R. Prascevičius pakvietė į viktoriną „Čir vir vir pavasaris“, skirtą pasaulinei Žemės dienai. Žaismingai mokiniai susiskirstė į tris komandas „Medis“, „Ugnis“ ir „Vanduo“.  Renginio pradžioje kiekviena komanda komentavo savo pavadinimą. Viktorinos metu, vaikai turėjo įvardinti pavasarines gėles, varninių šeimos paukščius pagal demonstruojamus paveikslėlius, vienu žodžiu atsakyti į keliamus klausimus, atpažinti gyvūnų ragus, išskirti krūmus ir medžius iš bendro sąrašo, surašyti žemynus ir vandenynus nuo didžiausio iki mažiausio. Mokinių auklėtojai atidžiai sekė komandų atliekamas užduotis ir išskyrė stipriausiuosius. Renginį užbaigė direktoriaus pavaduotoja I. Grabauskienė. Ji įteikė mokiniams pasiekimus liudijančius diplomus ir simbolines dovanėles. Panašūs renginiai bus organizuojami kiekvienais metais.ais.

Pasaulinę Žemės dieną įprasmino visų klasių mokiniais paruošę  gražiausius žodžius apie Žemę ir juos paskelbę mokyklos erdvėse.

           Bibliotekos vedėja Genė Čerkauskienė ir auklėtoja Jovita Petrauskienė balandžio 6 dieną  organizavo kūrybines dirbtuvėlės ,,Kuriame knygutę...“, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai. Veikė senosios  knygos ir šiuolaikinio žurnalo dirbtuvėlės. Dalyvavo 2-6 klasių mokiniai. Visi vaikai  buvo labai išradingi ir kūrybiški. Surengta pagamintų knygelių paroda bibliotekoje.

2016 m. balandžio 5 dieną  Šiaulių sanatorinės mokyklos mokiniai rinkosi į biblioteką, į 2-6 klasių knygos popietę, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai.

  8 klasių mokiniai skaitė Brazilijos rašytojos L.Sandron tekstą  ,,Buvo kartą...‘‘, 2-4 klasių mokiniai ir mokytoja Lina Navikienė  pristatė pasakų personažus iš H.K. Anderseno pasakų. Vyko žaidimas-viktorina. Iš personažų rūbų, piešinių ir pasakos ištraukos vaikai turėjo atspėti pasakos pavadinimą. Lietuvių kalbos mokytojas Valdas Lunskis skaitė M.Valančiaus ištrauką iš „Palangos Juzės“ kūrinio.

Renginio organizatoriai mokytojas Valdas Lunskis ir bibliotekos vedėja Genė Čerkauskienė.

Juokų ir melagių dienos proga mokykloje tradiciškai vyko „Auksinės citrinos apdovanojimai“. Į aktų salę  rinkomės pasijuokti iš savo ir draugų netinkamų ar juokingų poelgių bei įpročių ir palinkėti jų atsikratyti.

„Auksinės citrinos apdovanojimams“ buvo pateikta 14 nominacijų, Nominacijas  siūlė auklėtojai ir patys mokiniai. Renginiui buvo paruoštos skaidrės su ketureiliais ir fotografijomis apie netinkamus ar juokingus mūsų mokyklos mokinių poelgius. Nominacijų laimėtojams  buvo išdalinta 14 rūgščių ir sultingų citrinų. Vakaronę paįvairino muzikiniai numeriai, atliekami 8- tos klasės mokinių.

Balandžio 1-ąją į jumoristinę parodą mokyklos bibliotekoje pakvietė ir auklėtojas Sigitas Burneckis.

              Mokykloje vyko ketvirtasis moksleivių šaškių turnyras, kurio sumanytojas ir organizatorius auklėtojas Sigitas Burneckis. Sveikiname turnyro nugalėtojus: 9 kl. mokinį Dovydą  Kubilių (I vieta), 7 kl. mokinį Rolandą Stonį (II vieta),  9 kl. mokinį Luką Motuzą (III vieta) ir IV-os   vietos laimėtoją 7 kl. mokinį Edgarą Vaizgutą. 

        

2016 balandžio 1 dieną 8a ir 8b klasių mokiniai lankėsi Šiaulių universitete, Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete. Čia Šiaulių universiteto Užsienio kalbų studijų katedros lektorė Jūratė Žukauskienė skaitė paskaitą "Didžiosios Britanijos tradicijos". Mokiniai prisiminė, kokios dalys sudaro Jungtinę Karalystę, plačiau sužinojo apie kultūrinius čia gyvenančių tautų simbolius (spalvos, gėlės ir kt.), apie Karališkąją šeimą: jos vaidmenį visuomenėje, tradicijas, kurių ji laikosi. Paskaitos metu mokiniai pasigrožėjo dėstytojos demonstruojamais Škotijos vaizdais. Užsiėmimo pabaigoje įvyko pokalbis, kurio metu mokiniai dėstytojai pateikė įvairių su tema susijusių klausimų. Mokiniai turėjo puikią galimybę įgyti naujų žinių, naujos komunikacinės patirties, sustiprinti esamus anglų kalbos įgūdžius. Mokymuisi neįprasta universiteto aplinka suteikė daugiau motyvacijos kasdieniame pamokų procese.  Plačiau..

Artėjant gražiausiai pavasario šventei mūsų mokykloje vyko kūrybinės dirbtuvėlės - margučių marginimas vašku. Mokiniai turėjo galimybę prisiliesti prie tautodailės meno. Dirbtuvėlių metu susipažinome su kiaušinių marginimo tradicijomis, raštų ir spalvų įvairove, visi kartu pajutome artėjančią Šv. Velykų nuotaiką.  Vaikai su užsidegimu ėmėsi kiaušinių marginimo ir savo kūrybinių sumanymų realizavimo.  Ne visiems vienodai sekėsi, tačiau visi buvo labai gerai nusiteikę, ir nežiūrint į kai kurias nesėkmes, (kai kam sudužo margutis, nebaigus jo marginti, kai kas nusižiūrėjo draugo margučio raštą) baigė darbus ir džiaugėsi savais ir draugų puoštais margučiais. Skirstėmės, linkėdami vieni kitiems sveikų ir džiaugsmingų Šv. Velykų ir stiprių margučių.

Sugrįžus po atostogų, mokyklos bibliotekoje mokiniai galėjo pasigrožėti savo ir draugų margintais velykiniais margučiais bei dekoracijomis. Margučių buvo įvairiausių: tradicinėmis technikomis margintų,  puoštų dekupažo, perlamutro technika,  apklijuotų lipdukais.

Balandžio 3 dieną per Atvelykį mokykloje buvo organizuojamos margučių ridenimo varžybos. Pirmąją vietą užėmė Benius Kazokas, antrąją - Justė Rimkutė ir trečiąją - Laura Pilibaitytė.

2016 m. kovo 8 d. mokykloje vyko Šiaulių miesto mokyklų logopedų metodinė diena - apskritojo stalo diskusja " Komandinio darbo ypatumai Šiaulių sanatorinėje mokykloje".

Kolegės susipažino su mokyklos specifika, specialistų teikiama įvairiapuse pagalba mokiniui. Buvo stebimos atviros  gydomosios kūno kultūros ir gydomojo plaukimo pamokos.

      Atviras pamokas vedė mokytojai R. Raugas, R. Gudaitė, E. Baškevičius.  

Kovo mėnesio paskutinę dieną 3-5 klasių mokiniai Šiaulių visuomenės sveikatos biuro specialistės Gintarės Jasiulytės buvo  pakviesti į fizinio aktyvumo pamokėlę. Mokiniai sužinojo, ką reikėtų daryti, kad būtų energingi ir geros nuotaikos, studijavo fizinio aktyvumo piramidę, atliko įvairias praktines užduotis fizinio aktyvumo užduočių knygelėje.

2016 metų kovo 22 dieną Sanatorinės mokyklos mokytojai dalyvavo Panevėžio miesto Šaltinio progimnazijos mokytojų organizuotame  kvalifikacijos tobulinimo renginyje „Mokinių veiklos pamokoje įvairinimas naudojant kompiuterines priemones“ . 

Susipažinome su mokyklos veiklos prioritetais,  mokymosi aplinka.  Mokėmės naudojant   Microsoft Excel programą kurti testus,  žaidėme atidumo žaidimą,  domėjomės profesinio veiklinimo programa, bendravome su mokyklos direktore, išmokome  dirbti su Photo Strory programa.

Vaikščiodami po Panevėžio miestą džiaugėmės gražia Nevėžio senvage, ten įrengtomis poilsio zonomis, įspūdingomis skulptūromis. Senamiestyje aplankėme seniausią vis dar dirbantį Masiulio knygyną,  aplankėme lėlių Vežimo teatro kiemelį. 

Vakarą praleidome Juozo Miltinio dramos teatre.

Dešimtos ir devintų klasių mokiniai vyko į Joniškio Žemės ūkio mokyklą. Susipažinome su mokykla, mokykloje dėstomais dalykais, specialybėmis. Mokiniai atliko įvairių dalykų edukacines užduotis: floristikos kabinete gamino Aliziuką, agronomijos kabinete atpažino sėklas, pašarus nagrinėjo gyvulininkystės kabinete, apžiūrėjo žemės ūkio techniką mechanikos dirbtuvėse, statybos dirbtuvėse glaistė, dažė, žiūrėjo plytų sudėjimo būdus, savo darbą pristatė būsimieji prekybininkai ir barmenai.

Mokiniai daug sužinojo apie profesijas, jiems labai patiko išvyka.

Kitą dieną dešimtokai dalyvavo profesijų mugėje, kuri vyko profesinio rengimo centre statybos skyriuje.

        Kovo mėnesį mokyklos bibliotekoje organizuota kasmetinė rankdarbių paroda „MŪSŲ POMĖGIAI“. Tradiciškai parodoje darbus eksponavo auklėtojai ir jų ugdytiniai. Džiugu, kad keletą darbelių pateikė ir mokinių tėveliai. Parodoje buvo gausu tekstilės, dekupažo technika atliktų  darbų. Akį džiugino dešimtokų sukurti molinukai, rankų darbo papuošalai, šeštokų proginiai dekoratyviniai akcentai, auklėtojos Dalios nėriniai, auklėtojos Zoolinos kalėdiniai angeliukai, pradinukų darbeliai iš antrinių žaliavų.

       Parodos puošmena – autorinė auklėtojos Daivos Stankaitienės skiautinių kolekcija. Lankytojus sužavėjo auklėtojos kruopštumas,  kūrybiškumas ir fantazija. Tikimės, kad tradicinė rankdarbių paroda paskatins mokyklos  bendruomenę  ir toliau kurti, ieškoti naujų idėjų, uždegs mokinių širdyse meilę darbui ir kūrybai.

Mūsų mokykla kovo 14-18 dienomis dalyvavo  Vaikų linijos inicijuotoje akcijoje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016".  Šiemet iniciatyva suvienijo daugiau nei 1000 Lietuvos bei užsienio lietuvių mokyklų, įvairių organizacijų, kurios visą savaitę kvietė diskutuoti apie patyčias ir jų prevenciją ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų gyvenime, dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Mokykloje svečiavosi Šiaulių miesto ir rajono komisariato Bendruomenės pareigūnės, kurios aptarė patyčių būdus ir  kaip jų išvengti.  Pareigūnės diskutavo, kaip atskirti patyčias nuo humoro. Mokiniams paaiškinta, kad kai juokaujama, linksma būna abiems žmonėms, o tyčiojantis, linksma tik vienam vaikui – kitas tuomet jaučiasi įskaudintas. Parodyti trumpi filmuoti siužetai apie patyčias. Policijos pareigūnės paskatino daugiau pasitikėti savimi. Buvo priminta, kad patiriant patyčias, jokiu būdu reikia ne tylėti, o kreiptis į tėvelius, mokytojus. Taip pat galima skambinti į Vaikų liniją telefonu 116111 bei telefonu 112.

Kitos dienos popietė buvos skirta internetinių patyčių prevencijai.  Mokykloje viešėjo projekto „Kam to reikia?!“ lektorius Aidas Dumšas, kuris su mokiniais diskutavo apie pavojus internete. Papasakojo, kad greta gerų dalykų ir galimybių, kurias suteikia internetas, jame galima susidurti su įvairiomis grėsmėmis – duomenų išviliojimu, jų neteisėtu naudojimu, seksualiniu viliojimu, elektroninėmis patyčiomis. Lektorius paaiškino, kaip būti saugiam internete, kokius duomenis verta saugoti labiausiai. Priminta, kad internetas yra vieša vieta, tad, norint išvengti kylančių pavojų, būtina suprasti: internete net ir savo publikuotą informaciją ne visada įmanoma valdyti, gali nepavykti sunaikinti visų jos kopijų.

Po susitikimų su  „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ svečiais diskusijos patyčių tema  tęsėsi ir klasėse, kur buvo analizuojamos įvairios situacijos, žaidžiami situacijų žaidimai.

"Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ " renginiai buvo užbaigti bendra mokinių nuotrauka - nuotaikinga šypsena mokyklos kieme.

Kovo 9 dieną mokykloje vyko susitikimas su Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnais, kurie su mokiniais  aptarė visuomenės ir kiekvieno mokinio  teises ir pareigas, valstybės įstatymuose nustatytas privalomas taisykles, kurių laikymasis naudingas ne tik aplinkiniams, bet ir pirmiausia patiems. Pareigūnai priminė tiek pačių vaikų, tiek ir tėvelių atsakomybę už mokinių pažeidimus, trukdančius kultūringai leisti laiką viešosiose vietose: alkoholinių gėrimų naudojimą, rūkymą, nedidelį chuliganizmą, viešosios rimties trikdymą, šiukšlinimą. Policijos darbuotojai paragino visus prisidėti prie saugios ir jaukios aplinkos kūrimo, laikytis elgesio viešumoje taisyklių.

         Kovo 10 - osios rytą mokyklos bendruomenė pradėjo renginiu ,,Čia mano Lietuva - kitos tokios nėra...", skirtu Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Tai tradicinė mokyklos šventė. Visi kartu giedojome Lietuvos himną, žiūrėjome filmuotą medžiagą iš tos dienos įvykių, vykusių prieš 26-rius metus. Mergaičių ansamblis (9 kl.), kuriam vadovauja mokytoja Akvilė Greičiūnaitė - Rakickienė, atliko dainas apie laisvę, tėvynę. Savo dainas Lietuvai skyrė ir 5-6, 7, 8 klasių mokiniai. Jiems pritarė visa salė. Sveikinimo žodį tarė direktoriaus pavaduotojas Viktoras Norkus. Renginį vedė, skaitė eiles mokiniai Audronė ir Dovydas. Mokykloje visą savaitę mokiniai piešė piešinius, ruošė stendus, dalyvavo integruotose pamokose.  Renginį organizavo istorijos mokytoja Loreta Šedienė.

      Ketvirtadienį mokykloje šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė. Į šventę atvyko viešnios iš ŠPRC Buitinių paslaugų skyriaus bei Logopedinės mokyklos moksleiviai. Mokyklos svečius bei moksleivius pasveikino Kazytė ir Kaziukas. Jie trumpai supažindino su mugės istorija  ir Šauklys paskelbė šventės pradžią. Kiekvienos klasės prekyvietės viliojo pirkėjus gardžiais  skanėstais, garuojančia arbata, gražiausiais  rankdarbiais. Pradinukai  prekiavo savo sodintais kaktusais. Apsipirkus, Kazytė kvietė visus į ratelį, pažaisti lietuvių liaudies žaidimų. Kaziukai dalyvavo įvairiose rungtyse. Taikliausi Kaziukai - vaikinai  iš Logopedinės mokyklos, pasakorius – Armandas (3 kl.), versliausia klasė – 6-okai.  Na, o pačios gražiausios prekyvietės – ŠPRC  Buitinių paslaugų skyriaus (floristės) ir pradinukų. Gudriausieji, atsakiusieji į užduotus klausimus, traukė prizus iš „Laimės šulinio“.  Konkurso nugalėtojai  apdovanoti „riestainių karoliais“.

     Šventėje skambėjo liaudiška muzika, šokiai, dainos. Visi linksminosi, pirko, mainė, smaguriavo, smagiai leido laiką. Džiugu, kad mūsų šventę filmavo Splius televizija.

     Dėkojame visiems, o ypač svečiams už dalyvavimą Kaziuko mugėje.

Atsisveikiname iki kitų metų!

          Kovo 1 dieną Salduvės progimnazijoje vyko 8-9 klasių mokinių konkursas „Mes-vieno kraujo“,    skirtas donorystės idėjoms skleisti. Renginyje dalyvavo penkių Šiaulių miesto mokyklų komandos. Mūsų mokyklos komandą „Kraujo broliai“ atstovavo devintokai: Fausta Varkalytė, Melita Rimkutė, Fausta Liaudanskaitė, Kostas Bobrevičius ir Dovydas Kubilius. Renginio metu reikėjo pristatyti namų darbus, atsakinėti į klausimus donorystės tema, dalyvauti sportinėse rungtyse. Mūsų mokiniai puikiai susidorojo su visomis rungtimis. Konkurse pralaimėjusiųjų nebuvo. Visi grįžo puikios nuotaikos, su apdovanojimais, pasisėmę naujų žinių ir patirties apie kraujo ir organų donorystę.

              

Vasario 23 dieną mokykloje vyko susitikimas su Mažeikių raj. savivaldybės informacinių technologijų specialistu, teleoperatoriumi, fotografu, keliautoju  Gintautu Alekna - ekspedicijų į tremties vietas organizatoriumi ir vadovu. Jis savo noru, nieko nevejamas 43 kartus vyko į Sibiro glūdumą, lietuvių trėmimo vietas. Svečias savo filmuotoje medžiagoje  parodė neaprėpiamas Sibiro platybes, Laptevų jūrą ir Baikalo ežerą,  atšiaurią Sibiro gamtą. Papasakojo apie tremčių ir įkalinimo laikotarpį – vieną iš skaudžiausių Lietuvos istorijos puslapių. Mokiniams buvo įdomu klausytis apie bendrijos „Lemtis“, „Misijos Sibiras“ ekspedicijų dalyvių susitikimus su ten tebegyvenančiais lietuvių tremtiniais, nuveiktus gerus darbus: atrastas  išnykusias ir sutvarkytas apleistas kapavietes. Svečias atsakė į mokinių pateiktus klausimus ir paragino neužmiršti tremties ir kalinimo istorijos, kurią lydėjo žmonių skausmas, vargai, mirtys ir badas. Jis priminė, kad ateitis yra kuriama ant praeities pamatų.

         Vasario 11 dieną mokykloje vyko vakaronė skirta Valentino dienai. Mokiniai ne tik klausėsi istorijų apie šv. Valentiną, bet ir turėjo kūrybiškai ir originaliai prisistatyti. Buvo dainuojamos meilės dainos, deklamuojami eilėraščiai, rungiamasi atliekant įvairias šmaikščias  užduotis.  Kiekvieną klasę atstovavo po „Valentinų“ porą. Renginio pabaigoje buvo nominuota šventiškiausiai atrodanti ir geriausią namų darbą paruošusi devintokų klasė. Valentiniškiausia pora tapo septintos klasės mokinių Ivetos ir Viktorijos pora, kurios sukūrė jumoristinius Valentino ir Valentinos personažus. Tradiciškai pagerbti ir vasario mėnesį gimusieji. Per šventinę vakarienę buvo dalinamas meilės paštas. Vėliau vyko taip laukta diskoteka. Tą vakarą visi buvo puikios nuotaikos ir gerai leido laiką.

Užgavėnės – žiemos palydų šventė. Dar XX a. pradžioje Užgavėnes Lietuvoje šventė tris dienas: sekmadienį, pirmadienį ir antradienį, vėliau – tik antradienį, 46 - tą dieną prieš Velykas.

Mūsų mokyklos mokiniai Užgavėnes pradėjo švęsti jau šeštadienį, dalyvaudami smagioje miesto šventėje prie Žaliukių vėjo malūno. Palydėdami pamažu besitraukiančią žiemą, kartu su persirengėliais visi  linksminosi, šoko,  dainavo, žaidė, ragavo blynų ir šiupinio.

Mokykloje Užgavėnių šventė vyko antradienį.  Šventė prasidėjo tradicinėmis  persirengėlių vaikštynėmis po mokyklą. Po pietų šventė persikėlė į mokyklos kiemą, kur vyko persirengėlių pavogtų daiktų išsipirkimas. Kieme skambėjo tradicinės Užgavėnių dainos, buvo žaidžiami žaidimai, deginamas laužas. O kokios   Užgavėnės be Lašininio ir Kanapinio kovos? Ji buvo tokia arši, kad net suabejojome, ar tikrai laimės Kanapinis ir žiema vėl nesugrįš.  Šokom, trypėm, šūkalojom, bet ar pavyko išvyti žiemą sužinosime vėliau. Tikriausiai pavyko...

         Ačiū muzikos vadovei Akvilei, auklėtojai Zinai ir buvusiai auklėtojai Olivijai, pamokiusioms dešimtokus senovinių Užgavėnių tradicijų ir sukvietusioms visą bendruomenę į nuotaikingą šventę.

Sausio 29 d. mokykloje vyko avangardinės mados šou. Tai jau tradicija tapęs renginys. Šiemet pagrindinis akcentas buvo skirtas ne aprangai, o šukuosenoms, galvos apdangalams ir makiažui. Renginį organizavo devintokai, kuriuos mielai papuošė Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus moksleiviai ir meistrės. Devintokių galvos buvo padabintos įmantriomis šukuosenomis ir gyvomis gėlėmis. Vakaras buvo pradėtas įdomia istorine ekskursija po šukuosenų mados pasaulį. Vėliau visos klasės pristatė savo išradingas kolekcijas. Tarsi mažą spektakliuką - pavadinimu „Karališka šeima“, parodė 3-5 klasių mokiniai. Per kelias epochas keliavome su šeštokų kolekcija „Mozaika“. Septintokai sužavėjo gausia ir spalvinga kolekcija bei šmaikščiais komentarais. Aštuntos klasės mergaitės pademonstravo elegantišką kolekciją „N tamsių atspalvių“. Prie jų šukuosenų ir makiažo itin derėjo apranga.  Savo šmaikščiu pristatymu  sužavėjo ir dešimtokai. Jų veidus puošė itin subtilus Veronikos kurtas makiažas. Vakarą paįvairino devintos klasės mokinės Anetos ir aštuntokės Lėjos muzikiniai intarpai. Pabaigoje komisija išsamiai pakomentavo kiekvieną pasirodymą. Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti saldumynais, o šukuosenų bei makiažo kūrėjai – dovanėlėmis.

Šiaulių krašte 2016 m. vasario 5 d. Nr. 24 skelbta informacija apie Šiaulių sanatorinėje mokykloje vykusį Avangardinių šukuosenų ir makiažo šou.  Plačiau..

2016 m. sausio 25 d. Šiaulių sanatorinę mokyklą pasiekė knygų parama. Nuoširdžiai dėkojame leidyklai UAB "Alma Littera"  už mūsų vaikams dovanotas knygas. Jų dėka mokinių laisvalaikis taps turtingesnis, įdomesnis.

Sausio 21 d. iškilmingai atidarytas naujai įrengtas dar vienas žaidimų ir poilsio kambarys. Tai erdvi, jauki, saugi ir draugiška vieta, kur mokiniai galės smagiai ir turiningai  leisti laiką po pamokų ir savaitgaliais. Žaidimų kambaryje gausu stalo žaidimų, nupirktas naujas plačiaekranis televizorius, CD grotuvas. 

Tą sausio pavakarį mokiniai ir auklėtojai  nekantriai būriavosi prie žaidimų ir poilsio kambario durų, laukdami atidarymo.  Mokyklos direktorei ir mokinių tarybos narei perkirpus juostelę, visi sugužėjo į patalpą. Susirinkusieji buvo vaišinami saldainiais, klausėsi  vyresnių klasių mokinių ir mokytojos Akvilės gitara pritariamos nuotaikingos A. Mamontovo dainos. Mokyklos direktorė pakvietė visus turiningai leisti laisvalaikį, bet kartu neužmiršti ir kultūringo elgesio taisyklių, kurias, beje, pasiūlė patys mokiniai,  kad ši puiki erdvė dar ilgai išliktų tokia pat šviesi ir jauki.  Atidarymo proga vyko šaškių turnyras.

          2016 m. sausio 17 d. auklėtoja Jovita Petrauskienė ir slaugytoja Kristina Šivickienė sukvietė vaikus į skubios pirmosios pagalbos pamokėlę. Mokiniai klausėsi slaugytojos Kristinos pasakojimų apie pirmąją pagalbą, žiūrėjo filmuotus vaizdus apie įvairių kūno sužalojimų tvarstymą, mokymus taikė praktiniuose užsiėmimuose.

Sausio 13 dieną 8 val. visa mokyklos bendruomenė prisijungė prie kasmetinės, jau tradicija tapusios pilietinės iniciatyvos - akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokyklos kiemelyje degėme žvakutes ir tylos minute pagerbėme sausio 13-osios aukų atminimą. Dalis aštuntokų su auklėtoja Daiva Stankaitiene, nepabūgę šalčio, dalyvavo skverelyje prie Šiaulių miesto savivaldybės pilietinėje moksleivių akcijoje „Laisvė...“. Pamokų metu su istorijos mokytoja Loreta Šediene aptarėme lemtingas Lietuvai dienas, to meto bendrą pilietinę poziciją, kuri  padėjo atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. Su lietuvių kalbos mokytoju Valdu Lunskiu, žiūrėjome vaizdo medžiagą, kuri priminė prieš 25 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę. Tą dieną visi buvome įsisegę neužmirštuolės žiedą - atminties ir pagarbos ženklą.

Gruodis – ypatingas metas mokykloje, tai gražiausios metų šventės – Šv. Kalėdų  laukimas. Tai metas, kai visi drauge – mokiniai, mokytojai, auklėtojai – dirbo skleisdami gerą nuotaiką ir nuoširdumą, puošė klases, kambarius, valgyklą, pynė Advento vainikus, darė kalėdines dekoracijas, kūrė sveikinimus artimiesiems, kalbėjosi apie šio laikotarpio mūsų tautos tradicijas.
        Paskutinį vakarą prieš žiemos atostogas mokykloje vyko taip visų laukiama kalėdinė vakaronė, kurioje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir jų artimieji - visa mokyklos bendruomenė. Tradiciškai  šią nuotaikingą vakaronę rengė dešimtokai. Mokykloje svečiavosi „Eurovizijos atlikėjai“, susilaukę žiūrovų ovacijų ir plojimų. O kaip be Kalėdų senelio (jų turėjome net du) ir jo dovanų?  Išdalinti ne tik kalėdiniai krepšeliai su saldumynais, bet neužmiršti ir gruodį švenčiantys gimtadienius.
        Mokyklos direktorė visus pasveikino su artėjančiom šventėm, o taip pat įteikė šauniausios kalėdinės klasės nominaciją 8a klasei ir padėką  Markui Virbickui už sąžiningumą ir kilnų poelgį. Po pasirodymų visi sugužėjo į valgyklą, kur buvo valgoma šventinė vakarienė, buriami burtai, dalijamas kalėdinis paštas, linksminamasi diskotekoje.

Gruodžio mėnesio 1 d. minima pasaulinė AIDS diena. Ta proga mokykloje vyko devintų ir  dešimtos klasės mokinių viktorina „Ką žinai apie AIDS?“  Viktoriną vedė ir jai klausimus parengė Šiaulių visuomenės sveikatos biuro specialistė Gintarė Jasiulytė. Mokiniai ne tik nustebino puikiomis žiniomis, bet ir gavo daug naudingos informacijos. Savo žiniomis apie nepagydomą ligą tik šiek tiek nusileido devintokai, tačiau pralaimėjusiųjų nebuvo. Komandos apdovanotos padėkomis ir ŠVSB suvenyrais.

Gruodžio 15 d., antradienį, 14 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko Naisių vasaros teatro spektaklis vaikams, tėvams ir jų draugams ,,Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus (pagal V. Landsbergio knygą „Obuolių pasakos ir kriaušių“).
        Šį muzikinį spektaklį žiūrėjo ir 6 – okai. Spektaklis visiems labai patiko. Po spektaklio, grupė moksleivių nusifotografavo su Naisių vasaros teatro aktoriais.

2015-12-04 mūsų mokykloje vyko Adventinė popietė "Ačiū Dievui už neapsakomą Jo dovaną! 2 Kor 9,15". Mokyklos bendruomenė buvo kviečiama sustoti, kai visi aplink bėga ir padovanoti valandėlę savo laiko, pabūti ramesnėje aplinkoje, pamąstyti apie Adventą, nuveiktus darbus ir gautas dovanas iš Dievo.
         Rūta su Audrone priminė Advento bei artėjančių Šv. Kalėdų prasmę, mokytoja Vitalija pasidalino mintimis apie pagrindinį Advento simbolį - vainiką ir origami gervių dovanojimo prasmę, o mokytoja Akvilė ir mokyklos vokalinis ansamblis džiugino savo giesmėmis. 
         Didžiausia popietės dovana buvo Jėzuitų kun. Stasys Kazėnas, kuris mums padovanojo savo laiko ir mintis apie dovanas. Kunigas priminė, kas mums gali būti dovanomis, kam mes galime būti dovanos ir už ką turėtume nepamiršti padėkoti Dievui artėjant Jo gimtadieniui. 
         Džiugaus ir dvasingo Kristaus gimimo laukimo!

Tikybos ir etikos mokytojos

          2015 m. gruodžio 9 d. mokyklos bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės. Šeštos klasės mokiniai talkino bibliotekos vedėjai ir sukūrė nepakartojamą knygų eglę.

Medžių puošimo šventė pirmą kartą buvo surengta Londone 1990 metais. Vėliau įsijungė ir kitos šalys. 1994 metais šių šalių gretas papildė ir Lietuva.
         Medis - gyvybės žemėje šaltinis. Jis mus maitina, valo ir drėkina orą, suteikia prieglobstį ir pavėsį. Medis – ilgaamžiškumo ir pastovumo simbolis. Mūsų protėviai nuo seno mylėjo ir garbino medžius. Kai kuriuos net šventais laikė. Tačiau laikui bėgant į medį vis dažniau imta žiūrėti iš vartotojo pusės, tik naudos ieškant. Medžių puošimo šventė skirta atkreipti visų dėmesį į medžių būklę, jų apsaugą.
         Mūsų mokykla jau antrus metus organizuoja medžių puošimo šventę. Šiais metais ją surengė devintų klasių mokiniai. Medžius puošėme gruodžio antrą dieną savo gamybos žaislais bei papuošalais. Ne tik puošėme medžius, bet ir stengėmės kuo daugiau apie juos sužinoti, Kiekviena klasė burtų keliu išsitraukė po vieną Lietuvoje augantį lapuotį medį ir rinko apie jį informaciją. Visa surinkta medžiaga buvo iškabinta mokyklos stenduose. Projekto metu daugiau sužinojome apie Lietuvoje augančius medžius.

              Šiais metais jau lapkričio  30 dieną susitikome Kalėdų senelį.  Geriausiai besimokantiems, stropiems vaikams mokykla padovanojo edukacinę programą Žaliūkių malūne.
              Dalykų mokytojai ir klasių vadovai, atsižvelgdami į mokymosi rezultatus ir mokinių pastangas  išrinko verčiausius mokinius.
             Apžiūrėjome Žaliūkų malūno mechanizmus, aptarę miltų malimo principą, užėjome į malūnininko trobą. Ten jau kvepėjo kūčiukams paruošta tešla. Šeimininkė pasakojo apie Kalėdų tradicijas ir burtus, kepėme kūčiukus.  Kol kūčiukai kepė, apsilankė seneli Kalėda. Išvirkčiai apsivilkti jo kailiniai simbolizavo ryšį su anapusiniu pasauliu. Sukome vilkelį, žaidėme senovinius žaidimus. Dovanų gavome po riešutą, kurį reikės saugoti visus metus, kad gerai sektųsi visi darbai ir laimė nenusisuktų.
             Taip gražiai ir prasmingai prasidėjo Adventas.
             Mokinius lydėjo mokytojos Lina Bartaškienė ir Rasa Samušytė.

Kaip ir kiekviena ugdymo veikla, taip ir knygų skaitymas turi būti tikslingas, nuoseklus, gerai apgalvotas ir suplanuotas darbas. Mokiniai, kurių skaitymo gebėjimai dar tik formuojasi, gali būti aktyvūs skaitytojai, jeigu skaitoma knyga jiems teikia džiaugsmą.
2015 m. lapkričio 25 - 27 d. vyko projektas mokytojams ,,Skaitymo stebuklas", kurį organizavo  "Juventos'' progimnazija. Specialioji pedagogė Žaneta Andrėjaitienė dalyvavo projekte ir vedė atvirą pamoką "Patarlės ir priežodžiai".  Pamoką stebėjo viešnia iš Rygos Zolitude mokyklos, mokytoja Veronika Skripačkova. 

Š. m. lapkričio 26 d. mokykloje vyko etnografinė vakaronė-viktorina "Šitą žemę man likimas dovanojo". Jos metu lietuvių kalbos mokytojas metodininkas V. Lunskis supažindino su Lietuvos etnografiniais regionais, apibūdino jų savitumus.Viktorinoje dalyvavo dviejų regionų - Aukštaitijos ir Žemaitijos - mokinių komandos, kurioms padėjo pasiruošti auklėtojos V. Jakubauskienė ir Z. Dargienė. Mokiniai įdomiai pristatė savo regionus, mokė dainų, žaidimų. Komandų laukė įvairios užduotys (išvardinti regiono žinomus žmones, atpažinti ir apibūdinti gamtinį objektą, perskaityti tarmiškai tekstą, atpažinti senovinius rakandus ir paaiškinti jų paskirtį ir kt.), kurios buvo linksmai ir išradingai atliktos. Netinginiavo ir žiūrovai - atsakę į klausimus, įminę mįslę, padainavę gavo po saldžią dovanėlę. "Griežtos" komisijos sprendimu varžytuves laimėjo "visa Lietuva".Viktorinos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, saldžiais prizais. Renginį vedė mokytojas V. Lunskis ir direktoriaus pavaduotoja I. Grabauskienė.

          Dalyvavome renginyje " Aš neabejingas, o tu? " , kuris vyko Šiaulių universitete. Renginys skirtas tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Mokiniams suteikė žinių apie žmones, turinčius negalią, kaip galima padėti neįgaliems žmonėms.
          Po renginio aplankėme Šiaulių universiteto bibliotekoje įrengtoje Cento auditorijoje, dar vadinama centų kambariu, kurio visos sienos buvo padengtos lietuviškomis monetomis

         Vykstame į "Aušros" muziejų ir dalyvaujame edukacinėje veikloje "Archeologinis kostiumas ir virvučių pynimas su akmenukais". Dalyvaujame edukaciniame užsiėmime, kur sužinos apie senovinius drabužius, apie siūlus, audinius, galės apžiūrėti kostiumų rekonstrukcijas, jais apsirengti ir nusifotografuoti. Archeologas pamokys nusivyti vieną archeologinio kostiumo elementą – spalvotą virvutę, kuri vejama iš vikingų išmoktu būdu, naudojant akmenukus.

              

Š. m. lapkričio 17 d. visi šeštos klasės mokiniai vyko į DRMC-e organizuotą edukacinę popietę „Gaminu pats“. Mus pasitiko virėjų profesijos mokytoja metodininkė Renata. Mokytoja papasakojo mokiniams apie virėjo profesiją, aprodė kabinetą. Mokiniai kepė blynelius su įvairiais įdarais. Po smagių darbų visi drauge savo gaminius degustavo ir dalijosi geromis emocijomis.
      Dėkojame savo klasės vadovei Irmai už smagią popietę bei virėjų profesijos mokytojai metodininkei Renatai už „skanų“ priėmimą.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės popietė

    Š.m.  lapkričio 18 d. mokykloje vyko literatūrinė popietė „Skaitau garsiai...“, skirta Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Renginyje dalyvavo svečiai iš Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos, kurie atliko poetinę – muzikinę kompoziciją, mokyklos direktorė, 7 – 9 kl. mokiniai bei auklėtojos. Popietę organizavo ir vedė lietuvių kalbos mokytojas metodininkas V.Lunskis ir bibliotekos vedėja G.Čerkauskienė.

                  2015 m. lapkričio 11 d. Šiaulių sanatorinės mokyklos bibliotekoje vyko 3-6 klasių mokinių popietė,  skirta Šiaurės šalių bibliotekų savaitei paminėti. Bibliotekos vedėja Genė Čerkauskienė pristatė šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės temą – „Draugystė šiaurės šalyse temstant“. Vyko skaitymas balsu žvakių šviesoje.
                 Devintos klasės mokinės Melita Rimkutė, Fausta Liaudanskaitė ir Fausta Varkalytė bibliotekoje mažiesiems skaitė Timo Parvelos knygą „Elė ir pašėlusi klasė“.

Pamokos gali vykti ir neįprastoje vietoje.
Antradienio pamokų tvarkaraštis aštuntokams buvo kitoks nei visada.
Užvenčio kraštotyros muziejuje mokiniai gilino lietuvių kalbos ir istorijos žinias. Keliaudami ekologiniu taku gerėjomės tautodailininkų nukaltomis vėjarodėmis  - angelais. Prie vandens malūno prisiminėme fizikos dėsnius. Skaičiuodami nuvažiuotus kilometrus ir  sugaištą laiką, atlikome matematinius skaičiavimus. Biologijos ir chemijos žinias taikėme džiaugdamiesi švariu Svilės šaltinio vandeniu, stebėdami rudeninę gamtą.
Mokymasis nėra vien tik informacijos kaupimas. Jis apima ir tokius procesus kaip suvokimas, aplinkos interpretavimas, patirties įgijimas, naujų dalykų atradimas bei atpažinimas.
Pamokas gamtoje organizavo: mokytoja Lina Bartaškienė, mokytoja Rasa Samušytė

            Spalio 5 d. mūsų mokyklos devintokai lankėsi Gruzdžių rajone, verslininko bei ūkininko R.Neverdausko sodyboje. čia gyvena Lietuvoje dar retoki gyvūnai - alpakos, kuriuos ūkininkas parsivežė iš Čilės. Tai labai mieli, jaukus gyvūnai, vertinami visame pasaulyje dėl aukštos kokybės vilnos.  Galėjome juos ir paglostyti, ir pamaitinti. Mokiniai gerai praleido laiką bei patyrė daug teigiamų emocijų.

         Helovinas – tai šventė, švenčiama spalio 31 d., populiariausia JAV. Šios šventės metu vaikai dėvi specialius kostiumus ir vaikšto po žmonių namus sakydami: „Vaišės arba pokštas“. Nepamainomi šventės atributai – moliūgai, iš kurių skaptuojami žibintai. Taip pat tą dieną pasakojamos baisios istorijos, žiūrimi siaubo filmai, krečiamos šunybės.
         Mūsų mokykloje šiurpių persirengėlių šventė vyko paskutinę dieną prieš rudens atostogas. Šį kartą į renginį visus sukvietė mokinių taryba. Jie pasirūpino puikiomis dekoracijomis iš tikrų ir popierinių moliūgų, ruošė scenarijų ir vedė vakaronę. Tą tamsų ir darganotą rudens vakarą linksmai praleidome laiką, stebėdami visų klasių pasirodymus.  Buvo žaidžiami smagūs žaidimai, atliekamos užduotys. Vakaro pabaigoje išrinkti „Mis pabaisa“ - 9 kl. mokinė Aneta  ir „Misteris pabaisa“ - 8 kl. mokinys Aivaras.
         Renginio organizatoriai neužmiršo tradiciškai pasveikinti ir rugsėjo-spalio mėnesiais gimusiųjų.
         Po pasirodymų vyko taip visų laukta diskoteka.

               Spalio 13-15 dienomis mokykloje vyko rudens gėrybių paroda - degustacija „Ir grožiui, ir maistui, ir sveikatai“, kurią ruošė 3-10 klasių mokiniai. Darbelius mokiniai kūrė kartu su savo šeimos nariais, auklėtojais. Eksponatams buvo išradingai panaudoti vaisiai, daržovės, prieskoninės ir vaistinės žolelės. Gausiausiai kūrybinių darbelių pristatė 7 klasė, kuri ir buvo šios tradicinės parodos organizatorė. Parodos atidarymą vainikavo degustacija. Visi galėjo paskanauti vaisių ir daržovių bei iš jų pagamintų patiekalų, o taip pat sužinojo, kokių žmogaus sveikatai naudingų elementų turi surinktos rudens gėrybės. Smagu buvo pabūti kartu, pasidžiaugti rudens gėrybėmis, o kartu ir pasmaližauti įvairių uogienių bei sveikuoliškų patiekalų, aptarti jų gaminimo technologijas.

Spalio 17 diena – pasaulinė stuburo diena. Ta proga mokykloje lankėsi Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės fakulteto dėstytoja Inga Šimkutė bei studentai. Vyko paskaita – pratybos „Suglebęs kūnas – suglebusi sveikata“. Susitikimas prasidėjo žaisminga mankšta. Dėstytoja ir studentai diskutavo su moksleiviais, kas yra sveikata ir sveika gyvensena. Lektorė ne tik priminė, kad sveikas stuburas yra geros mūsų sveikatos bei savijautos pagrindas, bet ir  praktiškai mokė, kaip apsaugoti stuburą nuo apkrovimo. Vėliau mokiniai turėjo galimybę išmatuoti savo rankų jėgą.

        Spalio 15 d. Šiaulių miesto centriniame parke vyko Jaunimo erdvės organizuotas, jaunimui skirtas interaktyvus žaidimas „Posūkis-galvosūkis“.
        Žaidime dalyvavo šešios komandos. Viskas prasidėjo nuo besišypsančių akylų stebėtojų pasiskirstymo į punktus (stoteles), kuriuose dalyviai atliko tam tikras, iš anksto parengtas užduotis (tokių stotelių buvo 11).
        Maršrutui parinktos įdomios ir garsios Šiaulių miesto centrinio parko vietos buvo pateiktos labai smagiai – rasti įdomūs, netikėti objektų fragmentai. Kiekviena komanda su savimi turėjo susegtas, specialiai tik jiems skirtas užduotis. Norint įvykdyti visas užduotis, visų pirma reikėjo rasti tam tikrą vietą ir tik atlikus paskirtą užduotį bei gavus atspaudą buvo suteikiama galimybė dalyvauti sekančioje rungtyje.
        Žaidimo eiga: komandos pagal duotas užduotis atvyksta į nurodytas vietas ir žaidžia pvz. „petankę“, „nindzes“ ir kitokius paauglių pamėgtus žaidimus, atsakinėja į suktus klausimus ar net dainuoja norėdami greičiau įvykdyti užduotis ir būti laimėtojų komanda!
        Visos renginyje dalyvavusios komandos buvo ne tik labai originalios (įdomūs ir netikėti pavadinimai), bet sportiškos ir sumanios.
        Atlikti nurodytas užduotis ir įveikti gana painiai parengtą maršrutą kai kurioms komandoms pakako vienos valandos, kitoms reikėjo šiek tiek daugiau laiko. Visos komandos buvo atkaklios ir nė neketino pasiduoti, kovojo iki pat galo. Nugalėtojai buvo apdovanoti simboliniais prizais ir diplomais. Jaunuoliai su šūkiais ir šypsenomis veide atsisveikino su žaidimo organizatoriais.

Sanatorinės mokyklos mokiniai antrą spalio šeštadienį užsiėmė neįprasta veikla. 6-10 klasių mokiniai dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ akcijoje „Junkis-bėk-padėk“, o taip pat solidarizavosi su „Justuko galiūnų klubu“ ir palydėjo į trasą jų paramos akcijos bėgikus. Nors rudeninis oras  vėsokas, nuotaika visų buvo puiki. Mokiniai, lydimi gydomosios kūno kultūros ir tą dieną dirbusių mokytojų, pėsčiomis nuo „Lapės“ keliavo link Salduvės piliakalnio. Ten atliko įvairias užduotis, žaidė žaidimus. Vaikai ne tik sportavo, bet ir grožėjosi gamta, fotografavo rudens vaizdus, vaišinosi arbata ir šokoladu. Visi akcijos dalyviai apdovanoti solidarumo diplomais.

Nekantriai laukėme Tarptautinės mokytojų dienos. Mes, mokyklos dešimtokai, vadovaujami savo auklėtojų Vitalijos Jakubauskienės, Dalios Čikun ir muzikos mokytojos Akvilės Rakickienės – Greičiūnaitės ruošėmės Mokytojų šventei jau visą savaitę: piešėme mokyklinius frazeologizmus, ruošėme žaismingą sveikinimų mokytojams stendą, mokėmės dainuoti, deklamuoti posmus, puošėme klevo lapais sceną ( vadovavo auklėtojas Sigitas Burneikis).
         Spalio 2 dieną po pamokų pakvietėme savo mokytojus ir auklėtojus į puošnią aktų salę. Šiltai skambėjo mūsų deklamuojami sveikinimo žodžiai, dainuojamos dainos („Po šermukšnio medžiu“, „Nepaskutinis žodis“). Smagiai visus nuteikė netikėtai atvykę „korespondentai“ – Rūta ir Algirdas.
Mokiniams buvo įdomu išgirsti, kodėl mokytojai pasirinko mokytojo specialybę, kokių nutinka juokingų situacijų jų darbe, ką mėgsta veikti pedagogai laisvalaikiu ir pan. Auklėtoja Vitalija pasmalsavo, o kaipgi sekėsi mokytojauti dešimtokams, kurie šiandien pavadavo savo mokytojus. Algirdas, Rūta, Tomas, Asta, Liveta išbandė savo pedagoginius gebėjimus. Visi – naujieji „mokytojai“ ir jų vadovai - liko patenkinti.
Už pasiaukojantį, nuoširdų darbą, mokant ir auklėjant mus, dovanojome savo pedagogams dėkingumo rožes... Jaukiai, šiltai prabėgo šventinė valanda.

            Šių metų spalio 3 d. mūsų mokyklos mokiniai: Julija Muravjova, Ernestas Baguslavskij, Donatas Kasparavičius, Asta Viliušytė, Jolanta Beliajeva ir Raimonda Žvingilaitė, paraginti mokytojo Eduardo Bakševičiaus, prisijungė prie akcijos „Žvejok – 2015“. Saulėtą šeštadienio rytą visi atkeliavo prie Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro vandens telkinio. Dideliais laimikiais pasigirti negalėjo, bet svarbiausia, kad žuvys kibo. Visi puikiai praleido laiką, pabuvo gamtoje, pasisėmė teigiamų emocijų ir geros nuotaikos. Tokių akcijų reikėtų daugiau visoje Lietuvoje.

            Spalio 1 d. mokykloje turėjome įdomų svečią - keliautoją Audrių Daunį. Audrius Daunys beveik 22 metus plaukioja pasaulio jūromis ir vandenynais. Vienas per 54 paras perplaukė Atlantą. Be kitų darbų dirbo vedliu džiunglėse, banginių medžiotoju, nardymo instruktoriumi. Keliautojas yra retas svečias Šiauliuose. „Esu namie, kai nesu namie“, – sako šypsodamasis. Nedidelis burlaivis, dabar nuleidęs inkarą viename Argentinos uoste, yra jo tikrieji namai.
            Audrius Daunys yra plaukęs Arkties, Atlanto, Ramiuoju, Pietų vandenynais, šiauriausiomis Skandinavijos jūromis, apkeliavęs Afrikos pakrantes, Karibų jūros salynus, išbandęs Ugnies žemės fiordus, kanalus. Keistu likimo pokštu A. Daunys vadina savo darbą vedliu Venesuelos džiunglėse. Svečias papasakojo kelionių nuotykius, mokė, kaip išlikti ekstremaliose situacijose,  atsakė į mokinių ir pedagogų klausimus.

           Antradienį, rugsėjo 22 dieną, 6 klasės mokiniai vyko į organizuojamą atvirų vartų savaitę Vainagių medelyne. Mokiniai susipažino su medelynu, miško sodinimu, sėjinukų ir sodmenų puoselėjimu, apžiūrėjo sodinimo, kasimo techniką, naudojamą medelyne, apsilankė milžiniškoje patalpoje -šaldytuve – sandėlyje, mokėsi atskirti medžių sodmenis, susipažino su miškininko profesija.
         Mokiniai ne tik pabuvojo medelyne, bet ir pasigrožėjo gamta, aplankė Vainagių piliakalnį, Pustlaukio duobę, paspanguoliavo.
         Išvykos pabaigoje, pasižadėjome saugot mišką ir jame nešiukšlinti.

                   Rugsėjo 21-23 d. Šiaulių Europe Direct informacijos centre, vyksta  atvirų durų dienos moksleiviams ir jaunimui.  Pažintinių renginių tema: „Mes Europos kultūrų ir kalbų įvairovėje“, skirtoje Europos kalbų dienai. Mūsų mokyklos 6-7 klasių mokiniai dalyvavo šiame renginyje: klausėsi to paties teksto įvairiomis ES šalių kalbomis, įvairių ES šalių kalbų, net keistos švilpavimo kalbos (Turkija). Moksleiviai diskutavo, buvo aktyvūs ir apdovanoti.

2015 m. rugsėjo 15 dienos popietę mokyklos kiemas pasipuošė floristiniais kilimas. Septyni skirtingi paveikslai nugulė šalia tako, kviesdami grožėtis rudens kompozicijomis, mokinių kūrybingumu.

2015 m. rugsėjo 11 d., švenčiant Šiaulių miesto gimtadienį, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale vyko baigiamasis Šiaulių miesto savivaldybės finansuoto projekto „Tradicijos ir modernumas: interaktyviai kuriame istoriją Šiauliams“ renginys - šešėlių teatro spektaklių pristatymas pagal sukurtas sakmes apie Šiaulius.
        Jau nuo pat pavasario mokinukai rinkosi į „Šaltinėlio“ biblioteką, kur padedami Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto profesorės, humanitarinių mokslų daktarės Džiuljetos Maskuliūnienės mokėsi kurti sakmes, skirtas Šiauliams. Pagal sukurtas sakmes, legendas, istorijas apie Šiaulius mokinukai buvo kviečiami sukurti šešėlių teatro vaidinimus, kuriuos bibliotekos darbuotojas Tomas Januškevičius nufilmavo ir Šiaulių miesto gimtadienio proga  pristatė projekto dalyviams. Projekto vykdymo metu buvo sukurta 41 sakmė. Įdomią sakmę sukūrė mūsų mokyklos 4 kl. mokinė Inesa Šaulytė, vadovaujama mokytojos Linos Navikienės.  Sakmes galima paskaityti miesto autobusų stotelių reklaminiuose stenduose.

Šiaulių sanatorinė mokykla pakilia nuotaika pasitiko rugsėjo pirmosios šventę - Mokslo ir Žinių dieną. Mokiniai dalyvavo mokyklos organizuojamoje šventėje, kurią savo apsilankymu pagerbė LR Seimo narys E.Žakaris.

Mokslo metų pabaigoje 2-6 klasių mokiniai vyko į Juodlės pažintinį taką. Tai 4,5 km ilgio pažintinis ekologinis takas aplink Juodlės ežerą. Jame pažymėta 12 stotelių. Keliaujant iš vienos į kitą susipažįstama su kraštovaizdžiu, parkui būdingais miškais, kertinėmis miško buveinėmis, pelkėmis, retų rūšių augalais, grybais bei gyvūnais. Prie tako įrengti informaciniai stendai, apžvalgos bokšteliai.
         Juodlės pažintinis takas driekiasi aplink Juodlės ežerą. Juodlės ežerą gaivina neišdžiūstantis ir neužšąlantis šaltiniuotas upelis. Pietinėje dalyje į ežerą įsilieja dar keli trumpesni iš šaltinių ištrykštantys upeliūkščiai. Lydėjusi parko darbuotoja papasakojo, jog  ežeras gana žuvingas - žiemą po ledu galima pagauti lydekų, pavasarį ir vasarą kimba lynai, kuojos, raudės. Pagal paukščių įvairovę Juodlė yra pats turtingiausias Kurtuvėnų regioninio parko ežeras. Perėjimo ir veisimosi metu čia galima stebėti apie 30 paukščių rūšių. 1967 m. Juodlės ežeras paskelbtas vandens paukščių draustiniu. Vaikai klausėsi ir bandė pažinti įvairių paukščių balsus. Pavyko išgirsti net baublio garsą.
         Nežiūrint vėsoko oro, visi grįžo laimingi ir pilni įspūdžių.

2015 m. gegužės 18 d. geriausiai besimokantys 6-10 kl. mokiniai vyko į edukacinę – pažintinę kelionę. Mokiniai aplankė Pasvalio krašto muziejų, kuriame dalyvavo dviejose edukacinėse programose. Pirmoje programoje „Slaptoji lietuviška mokykla“ vaikus pasitiko šeimininkė ir pakvietė į savo dūminę gryčią, kur jau laukė daraktorė. Čia vaikai tampo XIX a. slaptosios mokyklos mokytiniais: skaitė draudžiamas lietuviškas knygas, rašė žąsies plunksnomis ant doskelių, patys pasisiuvo tetradkas. Reikėjo būti atsargiems – kiekvieną akimirką galėjo įsiveržti piktas žandaras ir visus išvaikyti. Bet vaikai tam buvo pasiruošę – jie sugebėjo apgauti žandarą ir išgelbėti lietuviškas knygeles ir savo tetradkas.
        „Surask lobį!“ - antroji edukacinė programa, kurioje dalyvavo mokiniai. Po apžvalginės ekskursijos etnografijos ekspozicijoje mokiniai turėjo surasti takus, įminti mįsles vedančius link paslėpto lobio.
Vėliau mokiniai apsilankė Ustukių malūne ir susipažino su trapučių gamyba.
        Apsilankė Šiaurės Lietuvos siaurojo geležinkelio sostinėje – Joniškėlyje. Čia ne tik apžiūrėjo šilumvežį, bet ir stebuklingo akmens, Joniškėlyje vadinamu verkiančiu akmeniu, kuris sako ne tik pagydo žmones, paprašė išpildyti norus.

Gegužės 18 dieną mokykloje lankėsi Šiaulių visuomenės sveikatos biuro specialistė Gintarė Jasiulytė, kuri 2-5 klasių mokiniams vedė edukacinę veiklą apie rankų higieną. Vaikai, suskirstyti komandomis, sprendė kryžiažodžius. Vėliau turėjo galimybę patys įsitikinti, kiek ant jų rankų yra mikrobų. Visi, dalyvavę edukacinėje veikloje, buvo apdovanoti pagrindine rankų higienos priemone – muiliuku.

Gegužės 16 diena – Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Tą dieną  ne tik klausėmės nuotaikingų gatvės muzikantų pasirodymų, bet ir apžiūrėjome įspūdingą Lietuvos, JAV, Portugalijos, Vokietijos karinę techniką: visureigius, šarvuočius, tankus, palapinėse išrikiuotus ginklus.

Lietuvoje ir daugelyje pasaulio valstybių kasmet minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Savaitę pradėjome klasės valandėlėmis, kuriose buvo analizuojama triukšmo problema, jo įtaka mūsų gyvenimo kokybei ir sveikatai. Aptarta, ar tyla yra vertybė, kur ieškoti tylos, kas yra išorinis ir vidinis triukšmas, kaip sukurti sveiką,  saugią ir draugišką kitiems aplinką, kokie galimi triukšmo mažinimo būdai.
          Balandžio 29 dieną buvo skelbiama tylos minutė (nuo 14.15 iki 14.16 val.) ir po jos visi mokiniai iškeliavo į miestą ieškoti tylos ir triukšmo. Šios akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą, ugdyti vaikų supratimą apie triukšmą, siekiant ne tik pabrėžti didesnį jų jautrumą neigiamam triukšmo poveikiui mokykloje, namuose, renginiuose, bet ir ugdyti atsakomybę dėl pačių keliamo triukšmo.
Patirtus įspūdžius ir jausmus bei asociacijas mokiniai išreiškė kūryboje. Buvo paskirta užduotis: savo supratimą apie triukšmą ir tylą pavaizduoti pasirinkta dailės technika. Darbeliai buvo eksponuoti parodėlėje.

Mokyklos bibliotekoje Pasaulinės Žemės dienos proga surengta paroda „Aš gamtoje – gamta manyje“.  Mokytoja Akvilė Greičiūnaitė-Rakickienė įamžino nuostabius gamtos vaizdus įvairiais metų laikais.  Parodos atidaryme  autorės kūrybą aptarė auklėtojas Sigitas Burneckis. Jis padėkojo už įamžintą gamtos grožį bei pakvietė ir mokinius drąsiau reikšti savo kūrybinius gebėjimus. Visi turėjome galimybę pamatyti ir įvertinti pirmuosius Julijos Muravjovos (5 kl.) kūrybinius bandymus fotografijoje.

Šiaulių kultūros centre balandžio 27 d. tradiciškai vyko pavasarinis Šiaulių miesto specialiojo ugdymo įstaigų koncertas „Tau – pievų gėlės ir mūsų šypsenėlės“ , skirtas Motinos dienai.  Koncerte dalyvavo sutrikusios klausos vaikų ugdymo centro, logopedinio lopšelio - darželio ir mokyklos, P. Avižonio regos centro, specialiojo ugdymo centro, „Ringuvos“ specialiosios mokyklos ir sanatorinės mokyklos ugdytiniai. Šiltų aplodismentų sulaukė mūsų mokyklos mišrus ansamblis, atlikęs dvi dainas, vadovaujamas mokytojos Akvilės Greičiūnaitės -Rakickienės ir debiutavusi didžiojoje scenoje 8 klasės merginų grupė su daina „Mano namai“ (solo gitara – Aneta, vokalas – Eimantė, Ieva ir Viktorija). Jas taip pat paruošė mokytoja Akvilė.

2015 m. balandžio 24 d. mokyklos baseine vyko estafetinis plaukimas “Vandens purslai”. Renginys sukėlė daug gerų emocijų, azarto. Mokiniai su dideliu noru dalyvavo šiame renginyje. Visi dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes: I grupė – 4 – 6 klasės, II grupė – 7 – 10 klasės. Iš kiekvienos klasės estafetėje plaukė keturi mokiniai. Buvo plaukiama  krūtine. Geriausią rezultatą parodė 9 klasės mokiniai. Bendri visų dalyvių rezultatai tokie:

 I grupė ( 4/5 – 6 kl.)
    I vieta / 1:43,00 /  -   4-5 klasės:   Ieva Beniušytė, Julija Muravjova, Ernestas Boguslavskij, Eivinas Černiauskas.
   II vieta / 1:52,00 /  -    6 klasė:      Julija Arlauskaitė, Viktorija Stonytė, Rolandas Stonys,Benius Kazokas.

II grupė ( 7 – 10 kl.)
   I vieta / 1:29,00/     -   9 klasė:    Liveta Čekanauskaitė,Saulius Pilipūnas, Benas Krištaponis, Algirdas Šatas.
   II vieta / 1:37,00/     -  8 klasė:    Aneta  Jokubonytė, Viktorija Magaitė, Dovydas Kubilius, Lukas Motuzas.
   III vieta / 1:49,00/    -  7 klasė:    Justina Kostian, Paulė Rundomanskaitė, Milda Rimkutė, Rokas Kovalevskis.
   IV vieta / 2:03,00/   - 10 klasė:    Monika Valančiūtė, Iveta Daunoravičiūtė, Rugilė Račkauskaitė,Viktorija Širmolevičiūtė.

Balandžio 21 dieną dalyvavome Žemės dienai skirtoje  ugdytinių bei mokytojų konferencijoje “Kur pažvelgsi – visur žalia”  ir projekto pradžios šventėje, kuri vyko Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centre. 6 klasės mokinės Julija Arlauskaitė ir Viktorija Stonytė skaitė pranešimą „Varnų šeimynėlė“. Pranešimą padėjo parengti mokytoja Dainė Bagdonaitė. Mergaičių pristatymą vaizdžiai pailiustravo Šiaulių universiteto Gamtos muziejaus varninių paukščių iškamšos. Pristatymą nuotaikingai papildė ir mokytojos Akvilės Greičiūnaitės-Rakickienės vadovaujamo ansamblio atlikta  dainelė apie paukščius.

        Balandžio 8 dieną, trečiadienį 5-8 klasių moksleiviai vyko į Naisius. Apžiūrėjome Saulės aikštę ten sužinojome kaip senovėje žmonės nustatydavo laiką. Buvome taip pat inkilų muziejuje ir ant Alkos kalno, ten buvo labai daug nuostabių Žibučių. Apsilankėme Literatūros muziejuje. Nuvykę į Kultūros namus susipažinome su Naisių vasaros teatro aktoriais. Buvome žirgyne, ten sutikome daug nuostabių Žemaitukų, labiausiai mums patiko ožiukas Eiko, vaikai su juo ilgai žaidė. Į mokyklą grįžome su dideliais įspūdžiais!

Žemės mėnesio renginius užbaigė atradimų gamtoje pleneras „Aš kuriu Žemei“. Plenero tikslas – įtraukti moksleivius į aktyvią kūrybinę aplinkos puošimo veiklą, skatinant aplinkosaugines idėjas platinti visuomenėje. Vienas iš plenero darbų reikalavimų – kūrinys turi integruotis į natūralų kraštovaizdį ir jį papildyti. Kūrinys turi natūraliai suirti gamtinėje aplinkoje. Plenere, koordinuojamame auklėtojo Sigito Burneckio, dalyvavo visos klasės.  Sukurti darbai papuošė ir pagyvino mokyklos gamtinę aplinką. Nufotografuoti kūriniai pristatyti respublikiniam konkursui, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Kovo mėnesio pradžioje mokyklos bibliotekoje vyko tradicinė auklėtojos Dalios Čikun organizuojama paroda „Mūsų pomėgiai“. Šiemet buvo išskirtinai daug dalyvių ir eksponatų, kurie džiugino meniškumu ir technikų įvairove. Parodoje su savo laisvalaikiu sukurtais darbeliais mielai dalyvavo ne tik šeštokės Viktorija ir Viltė, aštuntokė Aneta, devintokė Inga, bet ir auklėtojai: Asta, Zoolina, Giedrė, Olivija, Dalia, Sigitas, mokytoja Rasa ir Anželika, pavaduotoja Irma. Džiugu, kad parodoje savo mezginius eksponavo ir 4 kl. mokinės Ingeborgos mama.
                    Šiemet parodoje turėjome išskirtinius svečius - Radviliškio vaikų globos namų soc. darbuotoją Laimutę Kasperavičienę su nuostabaus grožio ir išskirtinio kruopštumo reikalaujančiais „kryželiu“ siuvinėtais paveikslais bei Editą Astrauskienę, ilgametę suaugusių kūrybinės studijos „Menoja“ kursų lankytoją, su meniškomis, žaismingomis rankų darbo lėlėmis. Dėkojame Editai Astrauskienei, kuri mielai sutiko pamokyti mus pasigaminti šias mielas lėlytes.
Nuotraukos iš parodos...

       

 

    Sausio 30 dieną mokykloje vyko Avangardinių madų šou. Vakaro tema – „Fantazijai nėra ribų“. Šiemet renginį organizavo aštuntokai ir jų auklėtojos Rasa ir Edita. Tai tradicinis, jau trečią kartą vykstantis renginys, kuriame aktyviai dalyvavo  ne tik visos klasės, bet ir Gegužių progimnazijos jaunųjų menininkų klubo ,,M-13“ atstovai, vadovaujami mokytojos R. Rudienės. Vakarą pradėjo svečiai, pristatydami kolekciją „Juoda – balta“. Jų darbai išsiskyrė tiksliu temos interpretavimu bei ypatingu kūrybiškumu ir darbų sudėtingumu. Vėliau podiumu drąsiai žengė mokyklos mažieji (2-4 kl.) su originalia kolekcija „Žiemos akcentai“. Kolekciją „Į svečius pas ledo karalienę“ pristatė 5 klasė, kuri nominuota už tikslų temos interpretavimą. Šeštokai savo žaismingą ir ekspresyvią kolekciją pavadino „Raudona – mėlyna“. 7 klasės  mergaitės demonstravo  praktišką ir daugiafunkcinę kolekciją „Šalikas – transformeris“. Aštuntokių kolekcinių rūbų pristatymas „Ant meilės sparnų“ nustebino romantiškumu ir elegancija. 9 kl. pristatė kolekciją „Ne – kosmosas“, kuri žavėjo originalumu, puikiu sceniniu įvaizdžiu. Vakarą užbaigė dešimtokai kontrastiškų spalvų kolekcija „Šachmatai kitaip“. Pabaigoje komisija detaliai apibūdino kiekvieną pasirodymą ir paskelbė nominacijas. Visi grožio, elegancijos, kūrybiškumo pajautą ugdančio renginio dalyviai apdovanoti diplomais ir saldumynais. Nuotraukos iš Avangardinių madų šou...

Lapkričio 28 d. dalyvavome Šiaulių miesto švietimo įstaigų labdaros akcijoje „IŠTIESKI RANKĄ LETENĖLEI“, skirtoje Šiaulių rajono gyvūnų globos namams „Šiaulių letenėlė“ paremti, kurie, globodami paliktus gyvūnėlius, stokoja pačių būtiniausių priemonių gyvūnų priežiūrai. Labdaros akcijos dalyviai – Šiaulių miesto švietimo įstaigų mokiniai.
                    Auklėtoja Rasa Beniušienė pasidomėjo gyvūnų globos namų „Šiaulių letenėlė“ veikla, su mokiniais peržiūrėjo šios įstaigos tinklapį bei jame patalpintus graudžius filmus apie žmonių žiaurų elgesį su gyvūnais.
                    Mūsų mokyklos bendruomenė labai jautriai atsiliepė į kvietimą paremti besikuriančius gyvūnų globos namus. Mokiniai, auklėtojai, mokytojai, visa mokyklos bendruomenė surinko beveik 150 Lt.
                 Labdaros akcijos baigiamajame renginyje „Saulės mieste“  patys pirmieji atidavėme surinktas aukotas lėšas, o taip pat dalyvavome edukaciniuose užsiėmimuose, stebėjome „Saulėtekio gimnazijos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ pasirodymą. Iš labdaros akcijos „Saulės mieste“ grįžome su gera nuotaika, nešini pasigamintais kalėdiniais darbeliais ir organizatorių padėka.

       

Ilgai su dešimtokais galvojome, kaip pasveikinti mokytojus jų profesinės šventės proga. Įvairūs pamąstymai susikristalizavo taip:

Šventės rytą kiekvieną pedagogą norėjome pasveikinti asmeniškai. Tam labai tiko Monikos sugalvotas „Žvaigždžių takas“. Nuo lauko durų iki pat mokytojų kambario prikarpėme žvaigždučių, kurių centre įklijavome visų pedagogų vardus ir pavardes. Žvaigždes gamino visų klasių mokiniai.

Pamokų metu visiems auklėtojams ir mokytojams įteikėme po rožę.

Salės papuošimui idėją davė mokytoja Dainė Bagdonaitė. Salėje ir vestibiulyje sukabinome visų suneštus įvairiaspalvius varpelius.

Po pamokų visus pedagogus pakvietėme į salę ir pasveikinome nuotaikingu koncertu. Ekrane  keitėsi mokytojų, vadovų, auklėtojų pavardės, o visi dešimtokai jiems sudainavo įvairių dainų popuri. Šventę užbaigė gražūs posmai, palinkėjimai visiems šventės dalyviams.

 

  

  

8 ir 10 klasių mokiniai lankėsi Šiaulių Profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriuje ir susipažino su Vizualinės reklamos gamintojo specialybe. Mokiniai ne tik sužinojo apie vizitinių kortelių istoriją ir atsiradimą, bet ir patys kūrė vizitines korteles.

  

  

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija jau vienuoliktus metus inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje. Mūsų mokykla aktyviai prisijungė prie šios pilietinės iniciatyvos.
                     Lapkričio 11-15 dienomis per pamokas ir klasės valandėlių metu aptarėme žodžio Tolerancija prasmę ir reikšmę. Paanalizavome tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžius iš Lietuvos ir pasaulio istorijos bei mūsų kasdieninio gyvenimo. Kiekviena klasė išsirinko savo tolerantiškiausią klasioką.
                     Dalyvavome socialinėje akcijoje "Lygybės dienos" Šiaulių universiteto bibliotekoje. Renginio tikslas - kova su diskriminacija lyties, negalios, seksualinės orientacijos, amžiaus, religijos ir įsitikinimų, rasės ar etninės kilmės pagrindu. Renginio metu savigynos ekspertas Wing Chun Kung Fu mokyklos įkūrėjas ir Tarptautinės Wing Tjun Kung Fu Asociacijos nacionalinis treneris Lietuvoje meistras Sifu Linas Raišys patarė, kaip išmokti valdyti baimę, mokė, kaip elgtis ekstremalioje situacijoje. Dalyviai žaidė stalo futbolą, aktyviai įsitraukė į interaktyvų žaidimą „Pažinkˮ. Bibliotekos fojė veikė foto paroda „Suknelių istorijos“.
                    Visą savaitę mokiniai gamino „Tolerancijos gėles“, kuriomis papuošė savo mokyklą.

  

          Mūsų mokykla pirmą kartą dalyvavo iškilmingoje pėsčiųjų eisenoje „Saulės takas“.

        Dalis mokinių, rugsėjo 16 dieną, dalyvavo šventinėje mankštoje „Būk sveikas, Saulės mieste!“. Mankšta organizuota sveikatą stiprinančių mokyklų iniciatyva, kurios siekia bendro tikslo – kurti palankią sveikatai fizinę ir psichologinę aplinką.

 

Mokykla, minėdama miesto 777-ąjį gimtadienį, surengė pilietinę akciją „Mano Šiauliai“.
Išsirikiavę mokyklos kiemelyje, pasipuošę saulės miesto spalvomis, išklausėme trumpą Šiaulių istoriją, kartu padainavome miesto dainą ir sustojome nusifotografuoti bendrai nuotraukai – trys septynetukai.

 

          2013 m. gegužės 11 dieną aplankėme Jautmalkėje įsikūrusią pagal visas Žemaičių tradicijas atstatytoje sodyboje. Vaikams labai patiko patiems išsikepti lauže įdarytas lašinukais, svogūnais bulves. Susipažino ir patys pabandė pagroti senoviniais piemenų instrumentais, žaidė tradicinius piemenų žaidimus. Graži aplinka ir šiltas sodybos šeimininkų priėmimas suteikė vaikams daug malonių akimirkų. Nuotraukos iš sodybos Jautmalkėje...

  

 

  

          2013 balandžio 26 įvyko išvyka į Žaliūkių malūną. Išvykoje susipažinome su Žaliūkių vėjo malūnu, malūniniko sodyba, kurioje gaspadinė papasakojo duonos kepimo tradicijas. Mokiniai patys išsikepė savo duonos kepalėlį, kurį galėjo ragauti ir pajusti tikrą duonos skonį.  Nuotraukos iš išvykos...

          Kovo 15 d. įvyko talentų šou "O tu parodyki, ką moki...".Nuotraukos iš talentų šou...

  

 

  

          2013 kovo 7 dieną mokykloje buvo organizuojama tautinė – pilietinė akcija ,,LIETUVOS SPALVŲ DIENA“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Dienai – 1990 kovo 11-jai paminėti Kvietėme visus mokinius, mokytojus, auklėtojus aktyviai dalyvauti rengiamoje akcijoje, apsirengti geltonos, žalios, raudonos spalvos rūbais. Taigi, mokykla pražydo trispalve... Rinkome ,,TAUTIŠKIAUSIĄ KLASʓ, ja tapo penktokai. Aktų salėje vyko minėjimas, kurio metu mokiniai skaitė pranešimą apie kovo 11 - osios svarbą, savo sukurtus eilėraščius, eses, miniatiūras, dainavo, grojo... Renginį organizavo istorijos mokytoja metodininkė Loreta Šedienė ir lietuvių kalbos mokytojas metodininkas Valdas Lunskis.  Nuotraukos iš akcijos...

         Vasario 28 d. įvyko žiemos šventė "Lik sveika žiemuže". Šventės metu mokiniai dalyvavo žaidimuose "Surask lobį", "Taikliausioji ranka". Kiti dalyvavo šiaurietiškame ėjime, šliaužiojo slidėmis. Nuotraukos iš žiemos šventės...

          Vasario 16- oji - Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Šią svarbią dieną Lietuvai ir kiekvienam iš mūsų kasmet minime mokykloje. Kartu su istorijos mokytoja Loreta Šediene išleidome informacinį stendą, vedėme integruotas istorijos pamokas, kalbėjome apie Lietuvos nepriklausomybę, jos svarbą. Visi mokyklos mokiniai dalyvavo pilietiniame projekte "Mūsų rankose Lietuva".

  

 

  

          9a ir 9b kl. mergaitės mokykloje surengė Avangardinį madų šou. Į renginį buvo pakviestos Gegužių progimnazijos jaunųjų menininkų klubo M-13 narės (vadovė mokytoja metodininkė R. Rudienė). Viešnios pademonstravo savo atsivežtą kolekciją. Savo modelius pristatė mūsų mokyklos visų klasių moksleiviai. Modeliai nustebino savo spalvingumu, įvairumu, kūrybiškumu.  Nuotraukos iš madų šou...

  

  

          Sausio 25 d. 2-4 klasių mokiniai edukacinėje - pažintinėjė ekskursijoje lankėsi Šiaulių televizijoje, kurios metu susipažino su televizijos darbuotojais, jų atliekamu darbu, profesijomis - žurnalistas, montažistas, laidų vedėjas, redaktorius, reklamos kūrėjas, diktorius. Taip pat mokiniai išmėgino savo jėgas būdami žinių vedėjais, pramogavo tapdami "nematomai" Nuotraukos iš ekskursijos...

    

SAUSIO 13 -  LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA. LIETUVOS MOKYKLOSE ORGANIZUOJAMA PILIETINĖ AKCIJA ,,ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

 

    

       Gegužės 22 d. mokykloje vyko konkursas-šou  “Judėkime šokio ritmu”. Renginiui ruošėsi ir aktyviai jame dalyvavo beveik visi mokyklos mokiniai. Ruošiantis renginiui iškėlėme šiuos tikslus ir uždavinius:  ugdyti mokinių taisyklingą laikyseną, lavinti mokinių koordinaciją, muzikalumą, tobulinti šokių judesius, stiprinti raumenis, išlaikančius taisyklingą kūno padėtį, ugdyti draugiškumą. Konkurso – šou esmė - vienu metu tą patį šokį šoko visi mokiniai, kitas etapas – pasirodė atskiros amžiaus grupės 2 - 5 klasės, 6 - 7 klasės ir 8 - 10 klasės. Žiūri komisija apdovanojo klases nominacijomis už taisyklingą laikyseną, masiškumą, gerą klasės sutelkimą, gerą ritmo pajautimą, muzikalumą, gerą klasės įvaizdį. Pagyrimo raštais buvo apdovanoti ir geriausiai pasirodę kiekvienos klasės mokiniai. Po renginio visi vaišinosi arbata ir pyragu, visų nuotaika buvo gera.a. Nuotraukos iš konkurso...

    

       Gegužės 9-oji – Europos diena. Šią dieną mokykloje atidaryta atsinaujinusi Eurosvetainė. Atidaryme dalyvavo ED-EIC vadovė G.Žibikienė. Po atidarymo  moksleivių laukė susitikimas su Romuvos gimnazijos moksleive, Europos jaunimo komandos nare Aušrine Diržinskaite. Ji papasakojo apie jaunimo galimybes, mainų programas... Renginį užbaigė mūsų mokyklos moksleivių koncertas. Nuotraukos iš atidarymo...

    

Šekspyras. Susitikimas su Šiaulių logopedinės mokyklos mokiniais. Nuotraukos iš susitikimo...

    

     2012  metų balandžio mėn. 24 d. moksleiviai, dalyvavę Tarptautiniame Kengūros ir Euruditus konkursuose, keliavo į Vilnių.
Vilniaus universiteto bibliotekoje grožėjomės senąja architektūra, knygomis, matėme  vienuolikos kalbų žodyną, lipome į observatorijos bokštelį, kvapą gniaužė puikūs senamiesčio vaizdai. Ne vienas ekskursijos dalyvis sau nusprendė, kad mokysis Vilniaus universitete.  Maloniai susitikome su buvusia mūsų mokyklos moksleive, dabar Vilniaus universiteto filologijos bibliotekos darbuotoja Aida Jokimčiūte.
    Energetikos ir technikos muziejuje dalyvavome edukacinėje programoje “Iliuzijos. Mokslas ar mistika”.  Nuodugniai apžiūrėjome interaktyvias mokslo ekspozicijas, tikrinome fizikos dėsnius.
    Funikulieriumi pakilę į Gedimino pilies kalną grožėjomės Vilniaus vaizdais, Bernadeta pasakojo apie Vilniaus senamiestį, Mindaugas rodė daugiau nei septynias bažnyčias matomas nuo pilies kalno, Virginijus papasakojo legendą apie kunigaikščio sapną, Dovydas  vardijo  Neries pavadinimus kitomis kalbomis.
Paskutinis lankomas objektas – deimantų muziejus. Tai šiuolaikiškas muziejus įsikūręs Vokiečių gatvėje. Ekskursantai turėjo patys  pasiskirstę grupėmis, pagal turimus senamiesčio žemėlapius ir Gedimino kalne aptartus planus rasti šią senamiesčio vietelę.
    Puikus oras, įdomūs tikslai, šaunūs bendrakeleiviai, buvo labai įdomu ir smagu. Mielai aplankytume Vilnių vėl…..
    Ekskursiją organizavo mokytojos Lina Bartašienė ir Rasa Samušytė, finansavo mokykla. Nuotraukos iš ekskursijos...

    

Balandžio 21 dieną įvyko pilietinė akcija "DAROM 2012". Nuotraukos iš akcijos...

    

Balandžio 10 - 12 dienomis mokyklos bibliotekoje įvyko Velykinių kiaušinių paroda. Nuotraukos iš parodos...

      Kovo 27 d. - balandžio 15 d. bibliotekoje atidaryta paroda "Moku tvarkingai rašyti".

       2012  metų  kovo  mėn. 28 dieną  aštuntų klasių  Šiaulių miesto matematikai  rinkosi į Šiaulių universitetą. Vyko Šiaulių Universiteto gimnazijos mokytojų organizuotas komandinis žaidimas  „Matematikai šturmuoja“. Sanatorinės mokyklos komandos nariai  Bernadeta Navickaitė,  Samanta Šimkutė, Monika Tumėnaitė, Daiva Dabrickytė, Dovydas Kvasauskas ir mokytoja Rasa Samušytė aktyviai dalyvavo atlikdami visas užduotis. Geriausiai sekėsi statyti pilį iš makaronų, patiko įgarsinti filmuką, spręsti loginius ir „žaibo“  uždavinius,  pagal kapitonės nurodymus atkurti piešinį. Dalyviai – puiki komanda - apdovanoti padėkos raštais.

      Lietuvos vartotojų institutas sukūrė animacinį filmą "Mūsų pinigai - mūsų kišenėje", kurio tikslas - suteikti žinių, kaip apsaugoti savo pinigus ir išvengti sukčiavimo atsiskaitant negrynaisiais pinigais http://www.vartotojai.lt/index.php?id=7616

    

Kovo 21 dieną mokyklos sporto salėje vyko sportinės varžybos "Drąsūs, stiprūs, vikrūs". Nuotraukos iš varžybų...

     Vasario 28 dieną prie Talšos ežero įvyko mokyklos žiemos šventė. Nuotraukos iš žiemos šventės...
     2012 vasario 15 dieną įvyko tautinė - pilietinė akcija "Lietuvos spalvų diena", skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai - 1918 vasario 16-jai paminėti. Nuotraukos iš akcijos....

     Gruodžio 22 dieną įvyko Kalėdinė vakaronė. Nuotraukos iš renginio...

 

     Gruodžio 20 dienos popietę mūsų mokyklos mokiniai, pedagogai ir kiti bendruomenės nariai susitiko su kunigu Sauliumi Matuliu - Šiaulių vyskupijos generalvikaru, Kairių ir Kurų parapijų klebonu, socialinių mokslų daktaru. Gerbiamas svečias priminė krikščioniškąsias Advento tradicijas, maloniai bendravo su moksleiviais, nuoširdžiai  atsakė į jų klausimus.  Adventinę popietę sušildė ir mokytojos Akvilės Graičiūnaitės- Rakickienės vadovaujamo merginų ansamblio atliekamos kalėdinės giesmės. Nuotraukos iš popietės...

       Spalio 18 dieną Šiaulių Europos informacijos centras - Europe Direct organizavo savanorių talką Kurtuvėnų dvaro sodyboje. Tvarkant sodybos parką ir parterį dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai. Po talkos Kurtuvėnų regioninio parko direkcija talkininkus pakvietė į ekskursiją. Nuotraukos iš talkos...

     Praėjusiais metais pastebėjome, kad mūsų mokykloje netrūksta turinčių darbščias rankas, kūrybingų mokinių. Tai paskatino mus šiemet suorganizuoti rankdarbių parodėlę. Apie tai užsiminėme tėveliams bei pakvietėme ir darbuotojus. Atnešti darbai mus maloniai nustebino. Dėkojame visiems, kurie prisijungė ir džiugino savo gražiais rankdarbiais. Ačiū visiems už jūsų kūrybiškumą, geranoriškumą. Tikimės, kad ir ateityje dalinsimės kūrybinėmis idėjomis bei džiuginsime vieni kitus savo nuostabiais darbais. Nuotraukos iš parodos...

 

     Advento išvakarėse, ankstyvą lapkričio 26 dienos pavakarę, Šiaulių sanatorinėje  mokykloje vyko popietė „Sveikas maistas- sveikatos garantas“. Mokiniai, vadovaujami savo auklėtojų, gamino ir pristatė įvairius sveikuoliškus patiekalus. Ant šventiškai papuoštų stalelių puikavosi meliono desertas, moliūgai sirupe, kviečiai su medumi ir pienu, kepti obuoliai, vaisių mišrainė, bulvės su kanapių druska ir kastiniu, grikių sausainiai, obuolių sūris. Mokiniai dalinosi receptais, pasakojo apie produktų naudą žmogaus sveikatai. Buvo prisimintos mūsų tautos valgio gaminimo tradicijos. Kiekviena klasė pelnė nominacijas už  patiekalų originalumą, sveikumą, estetiškumą.
     Į šventinę popietę  atvyko  auklėtojos   Elytės Urbienės pakviestos  viešnios  iš sveikos gyvensenos klubo „Šviesuoliai“. Klubo pirmininkė Birutė Kazlauskienė,  narės Ona Šidlauskienė, Vanda Gadliauskienė  papasakojo vaikams apie sveiką maistą, pavaišino  pačių keptais sveikuolių sausainiais, giliukų kava su pienu.
Tokios popietės- ne tik dovanoja mokiniams malonų bendravimą, bet  praturtina naujomis  žiniomis, moko gyvenimiškosios patirties, puoselėjant savo sveikatą.
Akimirkos iš popietės ..